Orta gelirliye konut kampanyasında şikayet yağdı: Bakanlık harekete geçti!

Orta gelirlilere yönelik konut kampanyası ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bazı bankaların kredi için büyük projeleri adres olarak göstermesi sonrası Bakanlık harekete geçti. Projeden tüm küçük-büyük müteahhitlerin faydalanabileceği açıklandı. Kampanya için tek şart evin sıfır olması olurken, küçük müteahhitler kredi miktarları yüksek olduğu için vergi yükünden şikayetçi olduğunu belirtti. Ekran Haber özel...

Genel 19.01.2023, 14:16
Orta gelirliye konut kampanyasında şikayet yağdı: Bakanlık harekete geçti!

Sosyal konut projesinin ardından orta gelirli vatandaşların ev ihtiyaçları ikinci yeni bir proje yapılmıştı. Bu projede sıfır konutlar için 0,69 faiz oranıyla ev kredisinin kullanılacağı açıklanmıştı. Vatandaşların bazı bankaların kredi için büyük projeleri adres gösterdiğine dair şikayetlerinden sonra Bakanlık harekete geçti. Yapılan açıklamada 'Küçük, büyük tüm müteahhitler kampanyaya dahil' denildi.

thumbs_b_c_9736fbdbb11921ea8c2b1c87e0fe260e

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Tanıtım ofisleri ve emlakçıları dolaşarak satın alacağı evi belirlemeye çalışan vatandaşlar bir yandan da kredi ve geri ödeme planını merak ediyor. Yeni evim kampanyası için start verildi ama bazı bankalar kredi vermek için büyük projeleri adres olarak gösterdi. Vatandaştan şikayet yağdı. Hal böyle olunca hemen düzenlemeye gidildi. Kampanyanın yer aldığı internet sitesi güncellendi. TOBB'da, oda ve borsalara kayıtlı tüm küçük müteahhitlerin de 0,69 faiz kampanyasından yararlanabileceği açıklandı.

TEK ŞART EVİN SIFIR OLMASI

Kampanya için tek şart evin sıfır olması. Ancak küçük müteahhitler kredi miktarları yüksek olduğu için vergi yükünden şikayetçi.

banner2
Yorumlar (0)