Pastırmanın kilosu dudakları uçuklattı!

Beyaz peynir, kaşar peyniri gibi ürünler kırmızı etin kilogram fiyatını geride bırakırken, pastırmanın kilosu da 700 TL seviyelerine geldi. Zamlanan fiyatlarla beraber eski alışkanlıklarını bıraktığını söyleyen esnaf daha önce tadım yaptırdığını fakat artan fiyatlardan sonra iki kişiye tadım yaptırsa bunun 50 TL'ye karşılık geldiğinden yakındı. Pahalılıktan dolayı alım gücü azaldığını söyleyen vatandaşlar ise, ''Gramı bile neredeyse altın değerinde'' dedi. Ekran Haber özel...

Genel 05.12.2022, 11:39 05.12.2022, 12:11
Pastırmanın kilosu dudakları uçuklattı!

Enflasyonun artması sonucundaki pahalılık en çok mutfaklara yansıyor. Beyaz peynir, kaşar peyniri gibi ürünler kırmızı etin kilogram fiyatını geride bırakırken, bazı marketlerde sucuk fiyatının da yeniden zamlandığı ve kuşbaşı eti geride bıraktığı görüldü. 

TADIM DEVRİ BİTTİ

Fiyatlar zamlanınca esnaf eski alışkanlıklardan da vazgeçti. Daha önce pastırma almak isteyen vatandaşlar tadım yapabiliyorken, pastırmanın kilogram fiyatının 695 TL seviyelerine gelmesiyle birlikte bu da artık imkansız hale geldi. 

'SADECE KOKLUYORUZ'

Konuyla ilgili konuşan bir vatandaş, 'Pastırmanın kilosu olacak gibi değil. Gramı bile neredeyse altın değerinde. Alamıyoruz sadece yanından geçerken kokluyoruz' dedi. Esnaf ise daha önce tadım yaptırdığını fakat artan fiyatlardan sonra iki kişiye tadım yaptırsa bunun 50 TL'ye karşılık geldiğinden yakındı.

banner2
Yorumlar (0)