Sahte siparişe 200 TL kaptırdı! Açtığı paketle şoka uğradı: Çok kibar bir dolandırıcıydı

İstanbul'da yaşayan yaşlı kadın, elinde paketle kapısını çalan ve komşusunun köyden sipariş ettiği peynir ile yağı getirdiğini söyleyen bir kişi tarafından dolandırıldı. Komşusunu aradığında gerçeği öğrenen yaşlı kadının teslim aldığı paketin içinden ise yaklaşık 4 kilo patates çıktı. Yaşadığı olay karşısında şoke olan mağdur kadın "Çok inandırıcı ve kibar bir dolandırıcıydı" dedi. Ekran Haber özel...

Genel 07.11.2022, 14:35 07.11.2022, 14:12
Sahte siparişe 200 TL kaptırdı! Açtığı paketle şoka uğradı: Çok kibar bir dolandırıcıydı

Üsküdar'da meydana gelen dolandırıcılık olayı pes dedirtti. Kapısına gelip komşusunun köyden istediği peynir ve yağı getirdiğini söyleyen dolandırıcıya inanan ev sahibi hem siparişlerin ücreti olan 200 TL'yi adama verdi hem de ayıp olur diye düşünerek poşetleri açmadı. "Benim çok üzgün ve dalgın olmamdan kaynaklanıyor. Yoksa komşumu arar 'Siparişlerin geldi, sen neredesin?' diye sorardım" diyen ev sahibi poşetleri teslim aldıktan sonra komşusunu aradığında ise öyle bir sipariş verilmediğini öğrendi. 

"ÇOK İNANDIRICIYDI ÇÜNKÜ KOMŞUMUN İSMİNİ SÖYLEDİ"

Geç de olsa dolandırıldığını anlayan mağdur kadın hemen dolandırıcının peşinden koşup yakalamaya çalışsa da çoktan izini kaybetmişti. "Komşum Hüsniye Hanım, benden 2 bin TL istese veririm ama çok inandırıcıydı çünkü komşumun ismini söyledi" diyen mağdur kadın hala dolandırıcı adamın nasıl komşusunun adını bildiğini anlamadığını da ekledi. 

"ÇOK KİBAR BİR DOLANDIRICIYDI"

Çok inandırıcı olduğunu ısrarla tekrarlayan ev sahibi, dolandırıcının 197 buçuk TL olan sipariş ücretinin 7 buçuk TL'sini almadığını ve 190 TL ödediğini söyledi. "Çok kibar bir dolandırıcıydı" diyen mağdur kadın karakola gidip şikayetçi oldu. Polis tarafından açılan poşetlerin içinden yağ ve peynir değil de 4 kiloya yakın patates çıktığını gördüğünde ise ikinci şoku yaşadı.

Ekipler tarafından kimliği belirlenen şüphelinin ise hala arandığı öğrenildi.

banner2
Yorumlar (0)