Sıcak havaya dikkat!

Yurt genelinde sıcaklıklar yükselirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü sağanak uyarısı yaptı. Son hava durumu değerlendirmelerine göre cuma günü Denizli'nin güneyi, Muğla ve Aydın'ın iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Hava sıcaklıklarının ise kuzey, iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

GENEL 15.07.2022, 10:10 15.07.2022, 09:38
Sıcak havaya dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Yurdun kuzeydoğusu ile güneybatı kesimlerinin parçalı bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yer yer çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den 'sıcaklık' uyarısı: 40 dereceleri göreceğiz

Hava sıcaklıklarının kuzey, iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli, doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı, Ege kıyıları ve Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli, Doğu Anadolu'nun güney ve batısında güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgarın, Marmara'nın güneybatısı, Ege kıyıları ve Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli, Doğu Anadolu'nun güney ve batısında güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meteoroloji son dakika hava durumu tahminleri Bugün (15 Temmuz) hava nasıl olacak İl il hava durumu raporu

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 29°C
Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

ANKARA °C, 28°C
Az bulutlu

İZMİR °C, 36°C
Az bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 34°C
Az bulutlu ve açık

KASTAMONU °C, 29°C
Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

TRABZON °C, 25°C
Parçalı bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yerel sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 35°C
Az bulutlu

DİYARBAKIR °C, 42°C
Az bulutlu ve açık

Meteoroloji son dakika hava durumu tahminleri Bugün (15 Temmuz) hava nasıl olacak İl il hava durumu raporu

banner2
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu