Sosyal medya ayağa kalkmıştı: ‘Hastaneyi 50 kişi bastı’ iddiasına ilişkin açıklama

Son günlerde sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleşen şiddet eylemleri Türkiye gündeminde yer alırken Adana Çukurova Devlet Hastanesi'nde meydana gelen bir olay sosyal medyada büyük tepki topladı. Söz konusu hastaneye yaralı olarak getirilen bir kişinin akrabaları hastanenin acil servisini bastı iddiası ortalığı karıştırdı. Olayla ilgili hastane ve İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama yapıldı.

GENEL 11.07.2022, 12:15
Sosyal medya ayağa kalkmıştı: ‘Hastaneyi 50 kişi bastı’ iddiasına ilişkin açıklama

Ekran Haber'in edindiği bilgiye göre, Geçtiğimiz günlerde Konya Şehir Hastanesi'nde Ekrem Karakaya'nın canice öldürülmesinin ardından hastanelerde olaylı günler yaşanmaya devam ediyor. Bunlardan sonuncusu ise Adana Çukurova Devlet Hastanesi'nde 50 kişilik bir grubun hastanenin acil servisini bastığı iddiası oldu.

Dün sosyal medyada infial yaşatan olay iddiaya göre Adana Çukurova Devlet Hastanesi'nde 50 kişilik bir hasta yakını grubunun acil servisi basmasıyla meydana geldi. Sağlık çalışanlarının hastanede yaşanan gerginlik üzerine hizmeti bıraktığı ileri sürüldü.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Adana Çukurova Devlet Hastanesi Başhekimliği'nin yazılı açıklamasında ise dün saat 21.00 civarında acil servise trafik kazasında yaralanan bir kişinin getirildiği, yapılan gerekli müdahalelere rağmen hasta yakınlarının taşkınlık çıkardığı, hastaneye zarar verdikleri ve görevlileri tehdit ettikleri belirtildi.

banner2
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu