Suriyeli sığınmacı karakolu taradı: 3 polis yaralı

Gebze’deki Cumhuriyet Polis Karakolu’nda bir polisi ağır şekilde yaralayan yabancı uyruklu vatandaş, ele geçirdiği silahla karakolu taradı. Rastgele ateş sonucu 2 polis memuru daha yaralanırken saldırgan, vurularak etkisiz hale getirildi.

GENEL 20.06.2022, 06:05 20.06.2022, 07:20
Suriyeli sığınmacı karakolu taradı: 3 polis yaralı

Ekran Haber’in edindiği bilgilere göre, Gebze’deki Cumhuriyet Polis Merkezi'nde hareketli saatler yaşandı. Film gibi olay önceki gece yarısı A.T.’nin, Medikal Park Hastanesi’nde kendisini odaya kilitleyerek kesici aletle intihar teşebbüsünde bulunmasıyla başladı. 

POLİS MEMURUNA SALDIRDI

Suriye uyruklu A.T., Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliğine bağlı ekipler tarafından intihardan vazgeçirildi ve intihara teşebbüsten hakkında işlem yapıldı. Fakat A.T. ifadesi bittikten sonra polis merkezi amirliğinden ayrılırken görevli bir polis memurunun kafasına yumrukla vurup boynuna sarılarak yere düşürdü.

SiLAHI ALDI KARAKOLU TARADI

Kafasını mermer zemine vuran polis memuru geçici hafıza kaybı yaşadı. Yere düştüğü esnada belinden düşen silahı alan A.T. ise polis merkezinde rastgele ateş etmeye başladı. 
Bu esnada polis merkezi içerisinde bulunan kadın komiser yardımcısı sağ ayak bilek kısmından yaralandı. Bir başka komiser yardımcısı ise olaya müdahale ederken sol elinden hafif şekilde yaralandı. 

VURULARAK ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Saldırgan A.T., sol bacak baldır kısmından silahla ateş edilerek etkisiz hale getirildi. Hastanede tedavi altına alınan saldırganın hayati tehlikesinin sürdüğü aktarıldı. 
Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

banner2
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu