Tarkan'ın konser vereceği sahne çöktü!

Tarkan'ın 9 Eylül'de vereceği konser için, prodüksiyon ekibi tarafından kurulan platform çöktü. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından kazada yaralanan 1 kişi ambulans ile Alsancak Devlet Hastanesi kaldırıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sosyal medya paylaşımında "Tarkan'ın sahne alacağı konser alanında yaşanan kaza için çok üzgünüz. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmaması ile teselli buluyoruz" ifadelerini kullandı. Tarkan da "Bu konserin gerçekleşmesi için elimizden ne gelirse yapacağız" dedi.

GENEL 08.09.2022, 09:55
Tarkan'ın konser vereceği sahne çöktü!

İzmir'in 9 Eylül Kurtuluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Tarkan'ın konser vereceği alanda dev platform çöktü. İlk belirlemelere göre platform yakınında bulunan 1 kişi yaralandı.

EKİPLER ÇALIŞMA BAŞLATTI

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralı ambulans ile Alsancak Devlet Hastanesi kaldırıldı. Platform altında başka yaralı olup olmadığı konusunda ekipler çalışma başlattı.

TARKAN: ÇOK ÜZGÜNÜM

Sanatçı Tarkan, sahnenin çöküşünün ardından resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Sahnenin çökmesi sebebiyle çök üzgün olduğunu belirten Tarkan, ölen veya yaralanan olmaması sebebiyle çok mutlu olduğunu ifade etti.

İzmir'e gidiş yolunda olduğunu söyleyen Tarkan, "İzmir’e gidiyorum. Bu konserin gerçekleşmesi için elimizden ne gelirse yapacağız." dedi.

SOYER'DEN AÇIKLAMA

Olayla ilgili olarak sosyal medya Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, şu ifadelere yer verdi:

"Tarkan'ın sahne alacağı konser alanında yaşanan kaza için çok üzgünüz. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmaması ile teselli buluyoruz. Konserle ilgili tekrar bilgilendirme yapacağız."

ÇÖKEN PLATFORM KALDIRILIYOR

Platformu kuran ekip, bölgeye getirilen merdivenli itfaiye aracı vasıtasıyla platformun üzerine çıkarak incelemelerde bulundu. Gece boyu değerlendirmelerde bulunan ekipler vinçler aracığıyla çöken enkazın sabitlenmesi kararını alırken, platform arkasında bulunan 3 dev jeneratör ise çalışma alanını genişletmek ve güvenlik amacıyla bölgeden kaldırıldı. Sabah saatlerinde bölgeden ayrılan yetkililer, gün içerisinde yapılacak son incelemelerin ardından enkazın bulunduğu yerden kaldırılması için çalışmaları başlatacak.

banner2
Yorumlar (0)
19
açık