TBMM Başkanı Şentop: Dokunulmazlığının kaldırılması gerekir

DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'in polise yumruk atmasıyla ilgili konuşan Meclis Başkanı Şentop, "Çok çirkin bir hareket, bir haddini bilmezlik. Bilhassa milletvekili tarafından yapılmış olması çok vahim. Milletvekilinin polise karşı bu şekilde bir hareketi asla müsamahayla karşılanmamalıdır. Dokunulmazlığın kaldırılması ve gereken cezanın verilmesi gerekir." dedi.

GENEL 14.06.2022, 10:21
TBMM Başkanı Şentop: Dokunulmazlığının kaldırılması gerekir

Kadıköy Serasker Caddesi'nde pazar günü toplanan ve terör örgütü PKK lehine slogan atan gruptakiler izinsiz yürümek istedi. Çevrede güvenlik önlemi alan polis ekipleri, yürüyüşün izinsiz olduğunu belirtip, gruba dağılması yönünde uyarılarda bulundu. Uyarılara rağmen yürümek isteyen ve çeşitli sloganlar atanlara müdahale eden polis, 70 kişiyi gözaltına aldı.

Son Dakika' TBMM Başkanı Şentop'tan polise yumruk atan DBP'li vekile tepki:  Dokunulmazlığı kaldırılmalı - HaberlerBu sırada kalabalık arasındaki DBP Milletvekili Salihe Aydeniz bir polise yumruk attı. İstanbul Valililiği Aydeniz hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

"HADDİNİ BİLMEZLİK"

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, DBP'li Saliha Aydeniz'in polisi yumruklamasına tepki gösterdi. Şentop, "Çok çirkin bir hareket. Bir haddini bilmezlik. Bir milletvekili tarafından yapılması çok vahim. Bu hareket asla müsamahayla karşılanmamalıdır" dedi.

Şentop, "Milletvekilinin dokunulmazlığı kaldırılmalı ve gereken ceza verilmelidir" ifadelerini kullandı.

banner2
Yorumlar (0)
22
açık