Yürekleri ısıtan hareket: Valinin makam aracı sünnet arabası oldu

Ordu Valisi Tuncay Sonel’in makam otomobili, küçük bir çocuğun sünnet arabası oldu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sonel, “Sen istersin de biz yapmaz mıyız evlat? 2112 evladımızdan biri olan Efe’nin yolu ve bahtı açık olsun" diye yazdı.

GENEL 14.06.2022, 11:12
Yürekleri ısıtan hareket: Valinin makam aracı sünnet arabası oldu

Ordu Valisi Tuncay Sonel güzel bir harekete imza attı. İl genelinde 2 bin 112 yetim ve öksüz çocuklara gönderdiği mektubunun son cümlelerinde onlara, 'Annen ya da baban hayatta olsaydı özlemini çektiğin onlardan istediğin şey ne olurdu?' yazarak isteklerini soran Vali, çocukların isteklerini çalışma arkadaşları ile hayırsever iş insanlarının da desteğini alarak yerine getiriyor.

MAKAM ARACINI TAHSİS ETTİ

Makam aracını yetim bir çocuk için sünnet aracına çeviren Vali Sonel, 2 yıl önce babasını kaybeden, 2 kardeşi ve annesi ile birlikte yaşayan Ayaz Efe'nin ve ailesinin mutluluğuna ortak oldu. Ayaz Efe'nin sünnet meresimi için tahsis edilen Vali Tuncay Sonel'in makam aracı, Vali Tuncay Sonel'in talimatıyla annesi ve kız kardeşleri ile birlikte şehir turu yaptı. Güzel vakit geçiren Ayaz Efe'nin mutluluğu ise gözlerinden okundu.

‘SEN İSTERSİN DE YAPMAZ MIYIZ EVLAT?’

Sosyal medya hesabından görüntüleri paylaşan Vali Sonel "Sen istersin de biz yapmaz mıyız evlat? 2112 evladımızdan biri olan Efe’nin yolu ve bahtı açık olsun" ifadelerini kullandı.

Resim

banner2
Yorumlar (0)
29
açık