Zelenski'nin eşinden hava savunma sistemi talebi

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski'nin eşi Olena Zelenska, ABD Kongre üyelerine konuşma yaptı. Ülkelerini savunmak için daha çok silah ve hava savunma sistemi tedarik edilmesi talebinde bulundu.

GENEL 21.07.2022, 09:50
Zelenski'nin eşinden hava savunma sistemi talebi

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'nin eşi Olena Zelenska, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin daveti üzerinde ABD Kongresinde konuştu. Ayrıca ABD Kongresinde konuşan ilk yabancı ülke başkan eşi de olan Zelenska, "Sizlere bugün burada bir First Lady olarak değil, bir anne ve bir kız çocuğu olarak hitap etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

'BİZE DESTEĞİNİZ ÇOK GÜÇLÜ'

ABD'nin savaşta Ukrayna'ya desteği için teşekkür eden Zelenska, "Sizin bize desteğiniz çok güçlü. Rusya öldürürken, Amerika hayat kurtarıyor" şeklinde konuştu.

Ukrayna'da savaşın devam ettiğini hatırlatan Zelenska, "Sizden asla yapmak istemeyeceğim bir şeyi istiyorum. Sizden silah istiyorum. Bu silahlar başka birinin toprağına saldırı için değil, bizim toprağımızı korumamız ve hayatta kalmamız için kullanılacak. Hava savunma sistemleri istiyorum ki füzeler kimseyi öldürmesin, bebek arabasındaki çocuklar ölmesin" diye konuştu.

banner2
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu