İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Muğla’da faaliyet gösteren Germiciler organize suç örgütüne yönelik 'Kafes' operasyonu düzenlendiğini duyurdu.Operasyon, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapıldı. Elebaşıları Hakan Germici ve kardeşi Erdem Germici olan organize suç örgütünün, internet siteleri ve sosyal medya uygulamaları üzerinden,
gerçekte sahibi olmadığı araçları sahibiymiş gibi göstererek ilan verdikleri, sahte tapu ve kimlikle sahibi olmadıkları evleri sahibiymiş gibi gösterip satmaya çalıştıkları, sahte satılık eşya vb. ilanlar vererek nitelikli dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi. Ayrıca bu suç örgütünün silah ticareti yaptığı ve örgüt elebaşının 31 suçtan kaydının bulunduğu belirlendi.

germiciler-suc-orgutu-cokertildi-16kasim2023-2

10 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Bakan Yerlikaya, operasyon kapsamında çok sayıda tabanca, sahte tapu, dijital materyal ile nakit para ele geçirildiğini açıkladı. Konu ile ilgili resmi sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Yerlikaya, "'Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kuran' bu şahıslardan 15’i yakalanarak gözaltına alındı. Aralarında örgütün elebaşının da bulunduğu 10 şahıs tutuklandı. Bu suç örgütü ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Koordinesinde operasyonları düzenleyen kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Aziz Milletimizin duaları sizlerle" ifadelerine yer verdi.