Yüzleri gülümseten olay Antalya'da yaşandı. Bir çiftçi oğlunun havadaki dronunu görünce korkup traktörün altına girdi. Oğlu daha önce 'Dron ilk köylülere saldırıyor' diyerek babasına şaka yaptı. Baba durumu ciddiye alında  oğlunun gönderdiği dronu görüp, traktörün altına saklandı. Sosyal medya hesabından canlı yayın açarak yardım istediğini belirten baba, "İlaç sıkıp virüs bulaştıracak sandım, canlı yayından yardım istedim" dedi.  Oğlu da o anları, "Babam korkudan yere yatmıştı, ben de gülmekten yerlerdeydim" diye anlattı.   

"DRON SALDIRILARI OLUYOR VE İLK KÖYLERDEN BAŞLIYOR"

Alanya ilçesinde yaşayan 22 yaşındaki Hilmi Tunahan Karakaş, yeni aldığı dron ile Elmalı ilçesinde çiftçilik yapan 55 yaşındaki babası Mehmet Karakaş'a şaka yapmak istedi. Dron aldığını bilmeyen babasına, ‘Dron saldırıları oluyor ve ilk köylerden başlıyorlar. Onları görürsen iyi geçin' diye uyarıda bulunan Karakaş, ardından annesiyle birlikte ziyaret için Elmalı'ya gitti. 
 
TRAKTÖRÜN ALTINA SAKLANDI

Karakaş, çalıştırdığı dronu tarlada çalışan babasının yanına yolladı. Dronu yanı başında görünce neye uğradığını şaşıran baba, bir süre adeta donakaldı. Oğlunun dedikleri aklına gelince yavaşça yere yatan baba, ardından traktörün altına saklandı. Bu sırada yanında bulunan akrabası yaşlı adam da Mehmet Karakaş'ın yaptıklarını görünce aynı şekilde yere yattı. 

KORKAN BABA DERİN BİR OH ÇEKTİ 

 Genç, dronu bu sefer traktör altında gizlenen babasının yanına kadar gönderdi. Korkusu daha da artan baba, cep telefonuyla yanına gelen dronu çekmeye başladı. Bu sırada dron traktöre çarpıp yere düştü. Oğlunun şaka yaptığını anlayan baba ise derin bir ‘oh' çekti.  O anları sosyal medyada paylaşan gencin videosu viral oldu. 
 
"İLAÇLA VİRÜS ATIYOR" DEMİŞLER

 Baba Mehmet Karakaş, oğlunun yaptığı şaka esnasında yardım istemek için sosyal medya hesabından canlı yayın açtığını belirterek, “Bana öncesinden, dron görürsen saldırı anında yere yat demişti. Bahçede çalışırken dronun nereden geldiğini anlayamadım. Bir baktım karşımda. İlaçla virüs salıyor da demişlerdi. Traktörün römorkunun altına girip görsünler ve beni kurtarsınlar diye canlı yayın açtım. Çünkü çok korkmuştum. Duruş amcaya da yere yat dedim” dedi. Mehmet Karakaş, oğluyla sürekli şakalaştığını ve bunu bir saygısızlık olarak görmediğini de sözlerine ekledi. 
  
"O KORKUDAN YERLERDEYDİ, BEN GÜLMEKTEN"

Şakanın mimarı Hilmi Tunahan Karakaş ise şunları söyledi: 
 “Dronu görünce şok oldu. Sonra benim söylediklerim aklına geldi ve direk yere yattı. Ona ‘dron görürsen yere yat ve seni görmesin. Görürse drona da vurma, yoksa ilaç sıkıp seni öldürür ya da bayıltır’ demiştim. Bunların hepsi aklında canlanmış. O yerdeydi ben de gülmekten yere yattım çünkü çok komikti.” 

HERKESİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Babasıyla arkadaş gibi olduklarını da belirten Karakaş, “Sürekli birbirimizle konuşuyoruz ve arkadaş gibiyiz. Babam bundan rahatsız olmadığı için saygısızlık olarak görmüyorum. Babam şu an çok mutlu ve ‘çok güzel olmuş’ diye telefonlar alıyor. Herkesin yüzünü güldürdü. Keşke her baba oğul böyle olsa” diye konuştu.                                      

Editör: Meltem Kaya Sapmaz