11 il için kuvvetli yağış uyarısı!

Yurt genelinde sıcaklığın düşmesiyle beraber kuvvetli yağışlar etkisini göstermeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 11 il için kuvvetli sağanak ve sel uyarısında bulundu. Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Akdeniz'de 11 il için kuvvetli sağanak uyarısını gösteren sarı kod haritası yayınlandı. Rize Valiliği ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, bölgede şiddetli yağış nedeniyle yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım ve heyelanlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

GÜNDEM 13.09.2022, 09:14 13.09.2022, 09:47
11 il için kuvvetli yağış uyarısı!

Aralarında Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize'nin bulunduğu 13 il için kuvvetli sağanak ve ani sel baskını uyarısında bulundu. Genel Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, sabah saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın Giresun ve Ordu çevreleri ile Samsun'un doğu, Trabzon'un batı ilçelerinde kuvvetli (30-60 kilogram/metrekare), Rize il geneli ile Trabzon'un doğu, Artvin'in kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli (60-90 kilogram/metrekare) olması bekleniyor.

Genel Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, sabah saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın Giresun ve Ordu çevreleri ile Samsun'un doğu, Trabzon'un batı ilçelerinde kuvvetli (30-60 kilogram/metrekare), Rize il geneli ile Trabzon'un doğu, Artvin'in kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli (60-90 kilogram/metrekare) olması bekleniyor.

RİZE VALİLİĞİ SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU: DİKKATLİ OLUN!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden gelen uyarının ardından Rize Valiliği, sağanak yağışın beklendiği bölge için resmi sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre yarın (salı) sabah saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Giresun ve çevreleri ile Trabzon'un batı ilçelerinde kuvvetli, metrekareye 30-60 kilogram, Rize il geneli ile Trabzon'un doğu, Artvin'in kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli, metrekareye 60-90 kilogram olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" ifadelerine yer verildi.

banner2
Yorumlar (0)
24
az bulutlu