AFAD 21 ile uyarı yapmıştı! İstanbul'da korkunç gece

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD), aralarında İstanbul ve Ankara’nın da bulunduğu 21 il için yapılan kuvvetli yağış uyarısında "Sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun" denildi. Uyarıların ardından İstanbul'da gece saatlerinden bu yana yağışlı hava etkili oluyor. Esenyurt Pınar mahallesinde sağanak yağış nedeniyle taşan derede çok sayıda kişi mahsur kaldı. İlk belirlemeye göre mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı. İstanbul'da gece boyunca çakan şimşek sayısı 7 bini aştı.

GÜNDEM 10.07.2022, 09:33 10.07.2022, 10:34
AFAD 21 ile uyarı yapmıştı! İstanbul'da korkunç gece

AFAD’dan yapılan açıklamada "Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, Pazar günü ilk saatlerden itibaren, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Balıkesir ve Çanakkale’nin doğusu ile zamanla Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ile Kastamonu, Sinop ve Bartın’ın iç kesimleri; Ankara, Eskişehir ve Çankırı; Afyonkarahisar ve Kütahya çevreleri ile Çorum’un batısında kuvvetli yağış bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun" ifadeleri kaydedildi.

AFAD 21 ile uyarı yapmıştı İstanbulda olağanüstü gece: Şimşek, gök gürültüsü, şiddetli yağış...

İSTANBUL'DA OLAĞANÜSTÜ GECE: ŞİMŞEK, GÖK GÜRÜLTÜLÜSÜ, KUVVETLİ YAĞIŞ

Uyarıların ardından İstanbul'da yağışlı hava gece saatlerinden bu yana etkili oluyor. Kentte gökyüzü önce şimşeklerle aydınlanırken, daha sonra yağmur etkili oldu. Yolda ilerleyen sürücüler ve yayalar yağmurla birlikte zor anlar yaşadı. Sultangazi'de bir caddede rögarlar taşarken, araçlar güçlükle ilerledi. Taksim ve Mecidiyeköy'de trafiğe çıkan sürücülerin de güçlükle ilerlediği görüldü. Şehir genelinde yağışlı hava etkisini sürdürüyor.

AFAD 21 ile uyarı yapmıştı İstanbulda olağanüstü gece: Şimşek, gök gürültüsü, şiddetli yağış...

AFAD'DAN YENİ AÇIKLAMA: TEYAKKUZA GEÇİLDİ

İstanbul'da gece boyunca çakan şimşek sayısı 7 bini aştı. AFAD'dan yapılan açıklamada "Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bursa ve Balıkesir il AFAD müdürlüklerimiz teyakkuza geçirildi. Gelişmeleri takip ediyoruz" denildi.

AFAD 21 ile uyarı yapmıştı İstanbulda olağanüstü gece: Şimşek, gök gürültüsü, şiddetli yağış...

AFAD, İstanbul'daki kuvvetli yağışa ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

İşte AFAD'dan yapılan açıklama...

İstanbul il genelinde gece saatlerinde başlayan ve halen devam eden şiddetli yağışlar neticesinde ev ve işyerlerinin bodrum katlarında su basması olayları meydana gelmiştir. Esenyurt'ta sağanak yağış nedeniyle mahsur kalan vatandaşlarımız güvenli bölgelere tahliye edilmiştir.

İstanbul il genelinde toplamda 215 ihbar alınmıştır. Sakarya ve Bursa il AFAD müdürlüklerimizden bölgeye takviye ekipler görevlendirilmiştir. Jandarma, Sahil Güvenlik ve Emniyet ekipleri de çalışmalara destek vermektedir. Gelişmeleri takip ediyoruz.

AFAD 21 ile uyarı yapmıştı İstanbulda olağanüstü gece: Şimşek, gök gürültüsü, şiddetli yağış...

ESENYURT'TA SAĞANAK YAĞIŞ SU BASKINLARINA YOL AÇTI

Sağanak yağış Esenyurt ilçesinde gecenin ilerleyen saatlerinde etkili oldu. Yağışla birlikte sel suları yolları doldururken, birçok ev ve işyerini de su bastığı öğrenildi. İlçede bulunan bir derenin taştığı öğrenilirken dere çevresinde bulunan vatandaşların ise güçlük çektiği belirtildi. Bölgedeki yoğun yağış devam ederken, belediye ekipleri de ilçede çalışmalarını sürdürüyor.

AFAD 21 ile uyarı yapmıştı İstanbulda olağanüstü gece: Şimşek, gök gürültüsü, şiddetli yağış...

MAHSUR KALAN 10 KİŞİ KURTARILDI

Esenyurt Pınar mahallesinde sağanak yağış nedeniyle taşan derede çok sayıda kişi mahsur kaldı. İlk belirlemeye göre mahsur kalan 10 kişi kurtarıldı.

FABRİKADAKİ 4 İŞÇİ MAHSUR KALDI

Akçaburgaz Mahallesi 3137 Sokak içerisinde bulunan bir fabrikada ise 4 işçinin mahsur kaldığı bildirildi. Yağış nedeniyle fabrika sular altında kalırken, elektrik kaçağı ihtimaline karşı işçilere müdahale edilemediği öğrenildi.

PROF. DR. ŞEN: PERŞEMBE GÜNÜ YİNE DİKKAT EDECEĞİZ

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, "Desibel olarak insanı korkutan bir sesti. İstanbul'da yağış sabaha kadar sürdü. Bugün yağışın 11 civarında şiddeti azalacak. Ankara'nın kuzeyinde bugün öğleden sonra yağış kuvvetleniyor. Pazartesi ve salı günü Türkiye'de bir problem gözükmüyor yağış açısından ama perşembe günü yine dikkat edeceğiz" dedi.

banner2
Yorumlar (0)
23
açık