Danıştay'a yeni üye için flaş isim!

Danıştay’da görev süresi sona eren veya emekli olan 8 üye yerine HSK’dan belirlenecek üyeler için seçim yapıldı. Buna göre, Levent Barış Tüfenkci, Kenan Balan ve Nurten Çolakoğlu seçilen isimler oldu. Bunlar dışında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından belirlenecek üye ile ilgili kulislere bomba gibi düşen isme Ekran Haber ulaştı.

GÜNDEM 02.06.2022, 00:10 02.06.2022, 00:19
Danıştay'a yeni üye için flaş isim!

Hakimler ve Savcılar Kurulu, Danıştay’da görev süresi sona eren veya emekli olan 8 yüksek yargı mensubunun yerine yeni üye belirledi. Yapılan seçimde, HSK Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Barış Tüfenkci, BİM Daire Başkanı Kenan Balan ve Ankara İdare Mahkemesi Başkanı Nurten Çolakoğlu seçilen isimler oldu.

4'ÜNCÜ ÜYE ERDOĞAN TARAFINDAN BELİRLENECEK

Danıştay’a 3 üye Hakimler ve Savcılar Kurulu, diğer 1 üye ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenecek.

ADALET BAKAN YARDIMCISI KUŞ

Ekran Haber'in edindiği bilgilere göre, Danıştay üyeliği için Erdoğan tarafından seçileceği kulislerde konuşulan isim belli oldu. Edinilen bilgilere göre, Erdoğan’ın Danıştay’a atayacağı ismin Adalet Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Uğurhan Kuş’un olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

UĞURHAN KUŞ KİMDİR?

1973 yılında Sivas'ta doğan Uğurhan Kuş, 1997 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet Başsavcısı olarak çeşitli il ve ilçelerde görev yapan Kuş, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yürütmekteyken 08.07.2019 tarihinde Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Uğurhan Kuş, evli ve üç çocuk babasıdır

banner2
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu