Deprem mağdurları için toplanan 25 ton gıda yardımını çalıp satmışlar!

Mersin'de deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere toplanan 15 ton ayçiçek yağı, 5 ton pirinç ve 5 ton mercimeği çalıp satan 3 şüpheli polis ekipleri tarafından tutuklandı. Piyasa değeri 1 milyon liraya tekabül eden gıda malzemelerinin Mardin ve Batman'da 4 farklı depoya 5 farklı tır ile aktarıldığı ortaya çıktı.

Gündem 17.03.2023, 12:38 17.03.2023, 12:49
Deprem mağdurları için toplanan 25 ton gıda yardımını çalıp satmışlar!

Mersin'de, Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, H.B. isimli müştekinin şikayeti doğrultusunda Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesindeki depremzedeler için kullanılmak üzere AFAD'a teslim edilmesi gereken piyasa değeri 1 milyon lira olan 15 ton ayçiçek yağı, 5 ton pirinç ve 5 ton mercimeğin ulaştırılması gereken yere gitmemesi üzerine çalışma başlattı.

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Malzemelerin yüklendiği tırların gidiş istikametindeki tüm güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, bahse konu malzemelerin Mardin ve Batman'da 4 farklı depoya 5 farklı tır ile aktırıldığını tespit etti. Bunun üzerine belirlenen adreslere operasyon düzenleyen ekipler, malzemeleri ele geçirirken, G.I., D.Ö., F.E.,O.İ., B.Ç. ve S.D. isimli şahısları gözaltına aldı.

3'Ü TUTUKLANDI

Ele geçirilen malzemeler müştekiye teslim edilirken, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen O.İ., B.Ç. ve B.D. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, diğer 3 şüpheli serbest bırakıldı.

banner2
Yorumlar (0)