Düğün Hazırlığı Yapıyordu Çeyizi Yangında Kül Oldu

Ülkenin dört bir yanında çıkan yangınlarda birçok vatandaş evlerini alevlere teslim etti. Bu evlerden birisi de Mersin’in Silifke ilçesinde 1 ay sonra evlenecek olan Fatma Tan’ın eviydi. Genç kadının çeyizi çıkan orman yangınında evle birlikte kül oldu.

Gündem 02.08.2021, 22:11
Düğün Hazırlığı Yapıyordu Çeyizi Yangında Kül Oldu

Mersin ilçesine bağlı Boğsak, Akdere, Yeşilovacık ve Hırmanlı mahallelerinde 4 gün sürdükten sonra kontrol altına alınan yangın sırasında evde bulunan Tan ailesi, yangının büyümesi ile birlikte evlerini terk etmek zorunda kaldılar. Yangından bir gün sonra eve gelen Fatma Tan, evleri ile birlikte çeyizinin de yandığını gördü. 1 ay sonra düğün yapacak olan Fatma Tan'ın hayalleri küle döndü. Gözyaşlarına hakim olamayan Fatma Tan ve ailesi 4 gündür yakınlarının yanında kalıyor.

“KENDİ EVİMİ DÜZECEKKEN BÜYÜDÜĞÜM EVİ DÜZMEK ZORUNDA KALDIK”

Üniversite mezunu Fatma Tan, “Evimiz yandı. Her şeyimiz bitti kül oldu. Anılarımız eşyalarımız yangında kül oldu. Akşam saat 8'e kadar evimizi terk etmedik. Ama yangın yaklaşınca arkamıza bakmadan evimizi terk etmek zorunda kaldık. 1 ay sonra düğünüm vardı. Eşyalarım çeyizim hazırdı. Evimi düzecektim. Ama kendi oturduğum büyüdüğüm ev yok oldu bitti tükendi. Bir fotoğraf karesi bile kalmadı. Ailemizle ne yapacağımızı, nasıl hareket edeceğimizi bilmiyoruz. Boş boş eve bakıyoruz. Hiçbir eşyamız kurtarılamadı. Birilerinin bir şey yapmasını bekliyorum. Kendi evimi düzecekken büyüdüğüm evi tekrar düzmek zorunda kaldık yardım istiyorum” dedi. Evlerinin önünde bekleyen Tan ailesi şimdi kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

banner2
Yorumlar (0)