Ege ve Akdeniz bölgeleri dikkat!

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Ege ve Batı Akdeniz ile Hatay ve Osmaniye çevreleri sağanak yağışlı, diğer bölgeler parçalı bulutlu. Artan sıcaklıklarla birlikte, karların erimesiyle sel, su baskını, heyelan ve çığ uyarısı yapıldı.

GÜNDEM 05.01.2022, 09:45 05.01.2022, 10:08
Ege ve Akdeniz bölgeleri dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Antalya'nın doğu ve batı ilçeleri, Isparta'nın güney kesimleri ile Osmaniye, Hatay ve Gaziantep çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARI MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor. Hava sıcaklıklarının yurt genelinde artmaya devam ederek mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, Doğu Akdeniz'de kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KAR ERİMESİ ve ÇIĞ RİSKİ: yurt genelinde sıcaklıkların hissedilir derecede artması ve hafta boyunca mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Artan sıcaklıklarla birlikte, mevcut kar örtüsünde meydana gelebilecek hızlı erime sebebiyle sel, su baskını, heyelan ve çığ oluşma riskinin arttığı değerlendirilmektedir.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 16°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

ANKARA °C, 11°C
Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 18°C
Parçalı bulutlu, doğu ve batı kesimleri hafif sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM °C, 0°C
Parçalı ve çok bulutlu

DİYARBAKIR °C, 7°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

banner2
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
0
hafif kar duşu