Ekran Haber duyurmuştu! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Seçim kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinin öne çekilmesine ilişkin kararnameyi imzaladı. Türkiye, 14 Mayıs’ta sandık başına gidecek. Ekran Haber, seçim kararının yayımlanması için yarınki Resmi Gazete'nin beklenmeyeceğini ve bugün mükerrer sayıda yayımlanacağını duyurmuştu. Seçim kararı mükerrer Resmi Gazete'de yayımlandı Erdoğan bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Bugün mükerrer sayıda yayımlanması da muhakkak olacaktır. Bu vesileyle olayın ne kadar hızla devam ettiğini hatırlatmak istiyorum." dedi.

Gündem 10.03.2023, 14:50 10.03.2023, 15:21
Ekran Haber duyurmuştu! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Seçim kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerin öne çekilmesine ilişkin kararnameyi imzaladı. Buna göre, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri 14 Mayıs Pazar günü yapılacak.

EKRAN HABER DUYURMUŞTU! ERDOĞAN AÇIKLADI

Kararnamenin yarınki Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor. Ancak, Ekran Haber’in seçim kararının yayımlanması için gece saatlerinin beklenmeyebileceğini, kararın yüksek olasılıkla bugün mükerrer sayıyla yayımlanacağını duyurmuştu. 

SEÇİM KARARI RESMİ GAZETE'DE

TBMM Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin yenilenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Resmi Gazete’nin yayımlanan mükkerrer sayısında “Anayasa'nın 116’ncı maddesi uyarınca TBMM genel seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin yenilenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.” denildi.

“MÜKERRER SAYIDA YAYIMLANMASI DA MUHAKKAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Biraz önce imzaladığım kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte YSK, seçim takvimini hazırlayıp ilan edecektir. Bugün mükerrer sayıda yayımlanması da muhakkak olacaktır. Bu vesileyle olayın ne kadar hızla devam ettiğini hatırlatmak istiyorum." dedi.

banner2
Yorumlar (0)