Elinde 8 şehidin kanı vardı! Jandarma firari darbeciyi paketledi

İzmir’in Menderes ve Bayraklı ilçelerinde yapılan operasyonlarda, polislikten ihraç edilen ve hakkında 12 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan İ.Ö. ile terör örgütü DHKP-C üyesi olma suçundan hakkında 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan G.M. yakalandı.

Gündem 03.03.2023, 18:15
Elinde 8 şehidin kanı vardı! Jandarma firari darbeciyi paketledi

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, terör örgütü üyeliği nedeniyle yargılanıp ceza alan firari hükümlülere yönelik operasyonlar düzenlendi.

FETÖ’CÜ VE DHKP-C’Lİ TERÖRİSTLER YAKALANDI

Ekipler, 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' ve 'askeri ceza kanununa muhalefet' suçlarından hakkında 12 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve polislikten ihraç edilen İ.Ö.'nün Menderes'e bağlı Özdere'de bir evde saklandığını, DHKP-C'ye üye olma suçundan hakkında 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan G.M.'nin ise Bayraklı'da bir evde olduğunu belirledi. Firari hükümlüler, 1 ve 2 Mart'ta adreslerine yapılan operasyonlarla gözaltına alındı. Bugün öğle saatlerinde adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuklandı.

ELİNDE 8 ŞEHİDİN KANI VARDI

İ.Ö.'nün, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kapatılan Kuleli Askeri Lisesi, Beykoz ve Çengelköy Polis Merkezi'nin işgal edilmesi girişiminde 8 kişinin şehit edildiği olaylara karıştığı öğrenildi.

banner2
Yorumlar (0)