'Göçük altındayım' dedi, asılsız ihbarda bulundu! Gözaltına alındı

Malatya'da, 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayan Eren G., yıkılan binanın enkazında kaldığını belirterek yardım istedi. Kısa sürede polis ve sağlık ekibiyle birlikte adrese giden arama- kurtarma ekipleri, yıkılan bir bina olmadığını belirledi. Asılsız ihbarda bulunan ve madde bağımlısı olduğu belirtilen Eren G., polis tarafından gözaltına alındı.

Gündem 12.03.2023, 10:25
'Göçük altındayım' dedi, asılsız ihbarda bulundu! Gözaltına alındı

Malatya'da iddiaya göre madde bağımlısı olduğu belirtilen Eren G., 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayıp, "Göçük altındayım" diyerek, yardım istedi. İhbar üzerine Eren G.'nin verdiği adrese polis, sağlık ve çok sayıda arama- kurtarma ekibi yönlendirildi.

TELEFON İRTİBATINI KESMEDİLER

Olay yerine giden ve yol boyunca Eren G. ile telefon irtibatını kesmeyen ekipler, 3 katlı bir binanın önünde durdu. Demir kapıya vuran ekipler, Eren G.'ye sesi duyup duymadıklarını sordu. Eren G. ise sesi duyduğu yanıtını verdi. Nerede olduğu tespit edilen Eren G.'nin yıkılmayan binanın zemin katındaki oturma odasında, ekiplerle konuştuğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan Eren G., polis merkezine götürüldü.  

'BENİ ARADI, 'EV YIKILDI, ALTINDA ÇOCUKLAR DA VAR' DEDİ'

Bu arada olay yerine gelen bir kişi ise Eren G.'nin arkadaşı olduğunu ve kendisini de aradığını belirterek, "Eren beni arayıp, 'ağabey ev yıkıldı, altında çocuklar da var' dedi." diye ekiplere bilgi verdi. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

banner2
Yorumlar (0)