İstinaf mahkemesi Başak Cengiz'in katilinin cezasını onadı!

İstanbul Ataşehir'de, mimar Başak Cengiz'i yolda yürüdüğü sırada samuray kılıcıyla öldüren Can Göktuğ Boz hakkındaki karar istinaf mahkemesinde onandı. Bu kararla birlikte Can Göktuğ Boz'a 3 ayrı suçtan verilen ağırlaştırılmış müebbet ile 5 yıl hapis cezası, istinaf mahkemesi tarafından onandı. Verilen kararda temyiz yolunun açık olduğu belirtildi.

GÜNDEM 07.10.2022, 21:32 07.10.2022, 21:43
İstinaf mahkemesi Başak Cengiz'in katilinin cezasını onadı!

Ataşehir'de geçtiğimiz yıl Kasım ayında mimar Başak Cengiz'i yolda yürürken, samuray kılıcıyla öldüren Can Göktuğ Boz 22 Nisan tarihinde yerel mahkeme tarafından ağırlaştırılmış müebbet ile 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Karar sonrasında Can Göktuğ Boz ve Başak Cengiz'in avukatları istinaf mahkemesine giderek, karara itiraz etti.

OY BİRLİĞİYLE REDDEDİLMİŞTİ

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi tarafından yapılan incelemede, mahkemenin kararında usul ve esasa ilişkin herhangi bir hukuka aykırılığın bulunmadığı, delil ve işlemlerde eksikliğin olmadığı belirtilerek, istinaf başvurularının esastan reddine oy birliğiyle karar verildi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İLE 5 YIL HAPİS CEZASI!

Bu kararla birlikte Can Göktuğ Boz'a 3 ayrı suçtan verilen ağırlaştırılmış müebbet ile 5 yıl hapis cezası, istinaf mahkemesi tarafından onandı. Verilen kararda temyiz yolunun açık olduğu belirtildi.

banner2
Yorumlar (0)