Jandarma bakır kablo hırsızlarını suçüstü paketledi: 3 gözaltı! 100 bin TL değerinde kablo ele geçirildi

Muğla'da jandarma ekipleri son 3 yılda gerçekleşen faili meçhul hırsızlık olaylarını çözdü. 13 farklı bakır kablo hırsızlığı yapan 3 şüpheliyi yakalamak için operasyon düğmesine basan jandarma ekipleri, hırsızları suçüstü yakaladı. Operasyonda piyasa değeri yaklaşık 100 bin TL olan bakır kablo ele geçirildi.

Gündem 08.03.2023, 15:46 08.03.2023, 15:50

Ekran Haber’in edindiği bilgiye göre, Muğla İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), son 3 yılda gerçekleştirilen 13 ayrı bakır kablo hırsızlığı olayının aydınlatılması için çalışma başlattı.

HIRSIZLAR TESPİT EDİLDİ

Jandarma ekiplerinin çalışmaları sonucunda olayları gerçekleştirenlerin B.B., V.B. ve S.M. isimli şahıslar olduğu tespit edildi. Kimlikleri tespit edilen şüphelilerin yakalanması için Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT Timleri harekete geçti.

JANDARMA SUÇÜSTÜ YAKALADI

Fethiye İlçesi Karagedik Mahallesinde operasyon için düğmeye basan JASAT timleri, şüphelileri boş bir arazide çaldıkları kabloları yakarken suçüstü yakaladı.

100 BİN LİRALIK BAKIR KABLO ELE GEÇİRİLDİ

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, yakılmış ve sıyrılmış halde piyasa değeri yaklaşık 100 bin TL olduğu tespit edilen bakır kablo ve muhtelif malzeme ele geçirildi.

ŞÜPHELİLER ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen çalışmalar sonucunda gözaltına alınan 3 şüpheli, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

banner2
Yorumlar (0)