Jandarma ekipleri Kastamonu’daki kayıp şahsı buldu

Kastamonu’nun Taşköprü İlçesi Obrucak Köyünde kaybolan zihinsel engelli vatandaş, Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı’nın çalışmaları sonucu köyünden 16 kilometre uzakta bulundu. Yoğun ve titiz bir çalışma yürüten ekipler, 67 yaşındaki vatandaşı sağlık kontrolünün ardından ailesine teslim etti.

GÜNDEM 13.05.2022, 14:10 13.05.2022, 15:22
Jandarma ekipleri Kastamonu’daki kayıp şahsı buldu

Ekran Haber’den Başak Bilgin’in haberine göre, Kastamonu’nun Taşköprü İlçesi Obrucak Köyünde ikamet eden A.A isimli vatandaş, dün saat 13.30 sıralarında zihinsel engelli abisi 67 yaşındaki Ö.A. ile birlikte koyunlarını otlatmaya gitti. AA. abisi Ö.A.'yı hayvanların başında bırakarak yarım saatliğine evine gitti. Döndüğünde abisinin koyunların başında olmadığını fark etti ve ancak tüm aramalarına rağmen bulamadı. Bunun üzerine Jandarmaya ihbarda bulundu.  

EKİPLER YOĞUN VE TİTİZ BİR ÇALIMA YÜRÜTTÜ


İhbar üzerine derhal harekete geçen Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekipleri yoğun ve titiz bir çalışma yürüttü. Komutanlık tarafından görevlendirilen 7 Asayiş Timi, bir Komando timi, bir Jandarma Arama Kurtarma timi ve bir İz takip köpeği ile yürütülen çalışmalar neticesinde kayıp şahıs, ikametinden yaklaşık 16 kilometre uzaklıktaki Bürme Köyünde bulundu. Bugün saat 01:00 sularında bulunan zihinsel engelli şahıs, sağlık kontrolünün ardından ailesine teslim edildi.
 

banner2
Yorumlar (0)
22
açık