JASAT hırsızlara göz açtırmadı: Paketlenen 49 kişiden 34’ü hapsi boyladı

Gaziantep’te Nisan ayında gerçekleşen faili meçhul 29 hırsızlık olayının aydınlatılması için titiz bir çalışma yürüten jandarma ekipleri, 49 şüpheliyi gözaltına aldı. Yakalanan şüphelilerden 34’ü sevk edildiği mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gündem 25.04.2023, 11:42
JASAT hırsızlara göz açtırmadı: Paketlenen 49 kişiden 34’ü hapsi boyladı

Ekran Haber’in edindiği bilgiye göre, Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin halkın huzur ve güvenliği, asayişin sağlanması için hırsızlık olaylarına karşı çalışmaları aralıksız devam ediyor.

JANDARMA’DAN HIRSIZ AVI

Bu kapsamda tarafından Nisan ayında yaşanan faili meçhul hırsızlık olaylarının aydınlatılması için JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi) ve OYİ (Olay Yeri İnceleme) ekipleri harekete geçti. Ekiplerin titiz planlama ile yaptığı takip ve çalışmalar sonucunda adli makamların koordinesiyle operasyon düzenlendi.

34 HIRSIZ HAPSİ BOYLADI

Operasyonlarda 29 faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatılırken olaylara karıştığı tespit edilen 49 şüpheli hakkında yasal işlem başlatıldı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 34 tutuklanarak cezaevine gönderildi. 15 şüpheli hakkında ise adli kontrol kararı verildi.

Öte yandan yapılan operasyonlarda ele geçirilen malzemeler ise mağdur olan vatandaşlara teslim edildi.

banner2
Yorumlar (0)