Kabine toplanıyor! İşte gündemdeki konular

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısının gündemini; başörtüsü düzenlemesi, aile yasası, Amasra'daki maden faciası, EYT düzenlemesi ve ekonomideki son gelişmeler oluşturacak.

Gündem 24.10.2022, 10:52
Kabine toplanıyor! İşte gündemdeki konular

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısı bugün yapılacak. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde saat 15.00'te başlaması beklenen toplantıda önemli konular ele alınacak. Gündemin ilk sırasında ise başörtüsüne anayasal güvence getirecek değişiklik ile aile yapısına ilişkin teklif yer alıyor. Toplantıda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın anayasa değişikliği teklifinin içeriğine ilişkin bilgilendirme yapması ve teklifin hafta içinde Meclis gündemine getirilmesi bekleniyor.

BAŞÖRTÜSÜ VE AİLE YASASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "aileyi güçlendirecek şekilde başörtüsüne "anayasal güvence" getirileceğine yönelik sözleri sonrası çalışmalar tamamlanırken teklif Erdoğan'a sunuldu. Erdoğan'ın onay vermesinden sonra anayasa değişiklik teklifinin Meclis'e gelmesi bekleniyor.

MADEN FACİASI

Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden faciasına ilişkin son raporun da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulması bekleniyor. Şehit madencilerin ailelerine verilecek devlet desteği detaylarıyla görüşülecek.

TOGG, EYT...

Ekonomideki son gelişmeler, enflasyonla mücadele kapsamında atılacak yeni adımlar da Kabine gündeminin önemli başlıkları arasında. Ayrıca sözleşmeli kamu personeline kadro çalışmasında gelinen aşama da ele alınacak. EYT düzenlemesi değerlendirilecek. Sona yaklaşılan çalışmanın detayları konuşulacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantısı sonrası Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) hakkında mesajlar vermesi de bekleniyor. Diğer yandan terörle mücadele ve Ege'deki son gelişmeler de masaya yatırılacak konular arasında. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın millete sesleniş konuşması yapması bekleniyor.

banner2
Yorumlar (0)