Kabine toplanıyor: KYK düzenlemesi masada

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı bugün yapılacak. Toplantının ana gündemini KYK borçları oluşturacak. Diğer yandan İran'da yapılacak Türkiye-İran-Rusya zirvesi de diğer gündem konusu olacak.

GÜNDEM 18.07.2022, 09:50
Kabine toplanıyor: KYK düzenlemesi masada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı bugün toplanıyor.

Kabine, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde saat 14.00'te toplanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde, üniversite mezunlarının KYK borçları hakkında, "KYK borçlarıyla ilgili açıklamayı ilk kabine toplantısından sonra yapacağız, gençlerimizi faize kurban etmeyiz" demişti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, KYK borçları ile ilgili kapsamlı çalışmasını tamamladı. KYK kredi borçları ile ilgili Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi'nden kaynaklı faiz artışları detaylı bir şekilde ele alındı. 2022-2023 akademik yılı Güz dönemine yetişecek şekilde çalışma tamamlandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da CNN TÜRK yayınında "Biz hiçbir konjektöre öğrencilerimizi feda etmeyiz. Her şey hazır, Kabine toplantısı sonrası gençlerimizle ilgili müjdeleri cumhurbaşkanımız açıklayacak. Gençlerimizi fırsatçılığın malzemesi haline getirmeyiz. Gençlerimizin ve ailelerin mutluluğu önemli" demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kredi düzenlemesinin detaylarını açıklaması bekleniyor.

banner2
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu