Kayapınar'da 'Spor Her Yerde' etkinliği: Çocuk ve gençlere ücretsiz kurs ve malzeme desteği

Diyarbakır Kayapınar ilçe Belediyesi'nin, çocuklar ve gençler arasında sporu yaygınlaştırmak amacıyla başlattığı "Spor Her Yerde" projesi muhteşem etkinliklere sahne oldu. Etkinlik startının verildiği siteyi ziyaret eden Kayapınar Kaymakamı Arif Karaman, projenin yaz mevsiminde daha da genişletileceğinin müjdesini verdi. Proje kapsamında, futboldan basketbola, tenis, voleybol ve satrançtan platese kadar birçok kurs ücretsiz olarak sunulurken spor malzemesi desteği de veriliyor.

Gündem 04.12.2022, 13:08 04.12.2022, 13:26
Kayapınar'da 'Spor Her Yerde' etkinliği: Çocuk ve gençlere ücretsiz kurs ve malzeme desteği

Kayapınar Belediyesi, sporu yaygınlaştırmak ve başta Kayapınarlı gençler olmak üzere tüm vatandaşların spor yapmalarını sağlamak amacıyla “Spor Her yerde” adlı projeyi hayata geçirdi.

BİRÇOK BRANŞTA EĞİTİM

Proje çerçevesinde, uygun spor alanları bulunan Kayapınar ilçe sınırları içerisindeki 8 bin nüfuslu sitelere uzman öğretmenler nezaretinde futbol, basketbol, tenis, voleybol, satranç ve plates kursları ücretsiz olarak verildi. İhtiyaç halinde yeni ve farklı spor kurslarının açılabileceği bildirildi.

KARAMAN'DAN HAYIRLI OLSUN DİLEĞİ

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Arif Karaman, “Spor Her Yerde” proje etkinliklerinin startının verildiği siteyi ziyaret etti. Zaman zaman gençlerle birlikte spor yapan Karaman, projenin hayırlı olmasını diledi.

PROJE YAZ MEVSİMİNDE DAHA DA BÜYÜTÜLECEK

Karaman, şu an altyapısına çalışılan projenin yazın çok daha büyüyeceğinin altını çizerek, “Uzman öğretmenlerimiz ile birlikte sitelerin eğitim için ihtiyaç duyduğu spor malzemelerini de imkanlarımız ölçüsünde hediye ediyoruz. Spor dostu Kayapınar Belediyesi olarak site sakinlerimizin sağlıklı bireyler olmaları, spor yapmaları ve zinde kalmaları için başlatılan projenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu. 

"HEM SPOR YAPIYOR HEMDE EĞİTİM ALIYORLAR"

"Spor Her Yerde" projesi ile uzman eğitmenlerden eğitim alan gençler ve site sakinleri derslerin eğlenceli geçtiğini ve ilgi duydukları spor ile ilgili ders almaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek ücretsiz bir şekilde eğitim ve malzeme desteği sunan Kayapınar Belediyesi’ne ve Başkan V. Arif Karaman’a teşekkür etti.

banner2
Yorumlar (0)