MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na HDP tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 18 Mart mesajında CHP'ye tepki gösterdi. Ertelenen CHP-HDP görüşmesine ilişkin Bahçeli, "Bu kez takip edilen kirli yöntem kaleyi içeriden yıkmak için gayri milli zihniyetlerle amaç ve eylem ortaklığı kurmaktır." ifadesini kullandı.

Gündem 18.03.2023, 12:47 18.03.2023, 12:53
MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na HDP tepkisi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli, Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“CHP-HDP KAVUŞMASI ŞİMDİLİK ERTELENDİ”

Mesajında CHP ile HDP arasında bugün yapılacağı duyurulan ardından ertelenen görüşmeyi hatırlatan Bahçeli, "Adeta geçmişin rövanşını almak niyetiyle programlanan CHP-HDP kavuşması şimdilik sonraki bir tarihe tehir edilmiştir." dedi.

KALEYİ YIKMAK İÇİN KİRLİ YÖNTEM

18 Mart'ta planlanan görüşmenin artan ve yaygınlaşan haklı tepkilerden dolayı mecburen ertelendiğini söyleyen MHP lideri, "Bu kez takip edilen kirli yöntem kaleyi içeriden yıkmak için gayri milli zihniyetlerle amaç ve eylem ortaklığı kurmaktır." ifadesini kullandı.

“KARŞIMIZA ÇIKANLAR ÇANAKKALEDE EZİLENLERDİR”

Muhalefeti siyasi ikbal uğruna FETÖ ve PKK'ya el uzatmakla suçlayan Bahçeli, "Bugün karşımıza tekrar çıkanlar, dün Çanakkale’de ezilenlerdir." ifadesini kullandı.

Bahçeli, "Doğal felaketlerin enkaz ve yıkımını kaldırmak, derin yaraları sarmak için mücadele halinde olan Türkiye’mizi Yeni Yüzyıla taşıyacak olan muhteşem irade Çanakkale ruhuyla tecelli etmiştir." açıklamasını yaptı.

banner2
Yorumlar (0)