Sinan Oğan seçimin kilit ismi oldu

Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanını seçmek için gerçekleştirdiği seçimlerde yüzde 5,24 oy alan ATA İttifakı adayı Sinan Oğan, kilit isim oldu. Kimi destekleyeceği merak konusu olan Oğan "Şu an şunu ya da bunu destekleyeceğiz demiyoruz. Terörle arasına mesafe koymayan bize gelmesin" diye konuştu.

Gündem 15.05.2023, 09:01
Sinan Oğan seçimin kilit ismi oldu

ATA ittifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan 14 mayıs seçimlerinde yüzde 5,2 oy aldı. Oğan aldığı bu oy oranıyla ikinci tura kalan seçimlerin kilit ismi konumunda.

'İKİNCİ TURA KALACAK' DEMİŞTİ

Oğan seçim sonrası yaptığı ilk açıklamada, "En başından beri gözüken o ki seçimler ikinci tura kalacak ve Türk milliyetçileri, Atatürkçüler ikinci turun belirleyeni olacaklar." değerlendirmesinde bulundu.

İTTİFAKTAN DAHA FAZLA OY ALDI

Oğan 2 milyon 800 binin üzerinde seçmenin oyunu aldı. Bu ATA ittifakının toplam oyundan 1 buçuk milyon fazla. Oğan, ikinci turda Cumhur ya da millet ittifakını destekleyip destekleyemeyeceğini net olarak açıklamadı.

'NE DİYORSAK ŞİMDİ DE AYNISINI DİYORUZ'

Şartlarını sıralayan Oğan, "Şu an asla şunu veya bunu destekleyeceğiz demiyoruz, demeyeceğiz. Eğer ikinci turda bizim desteğimize ihtiyaç duyan birisi olursa önce terörle, terör örgütlerinin siyasi uzantılarıyla arasına mesafe koymak zorunda. Siyasete ilk girdiğimiz günden bu yana söylediğimiz şeylerde hiç değişiklik olmadı, ilk gün ne diyorsak şimdi de aynısını diyoruz" dedi.

Oğan, "Muharrem İnce'ye yapılan linç girişiminin benzeri bize yapılmaya çalışıldı. Bizi sanki koltuk derdinde olan bir yapıymış gibi göstermek istediler." diye konuştu. Terör örgütüyle arasına mesafe koyamayan bize gelmesin dedi.

banner2
Yorumlar (0)