Sınırda dram! Anne soğuktan öldü, çocukları donmak üzereyken bulundu

İran'da sınırdan Türkiye'ye geçmeye çalışan Afgan kadın, dondurucu soğukta hayatını kaybetti. Kadının çorapları yanındaki 2 çocuğunun ellerine giydirdiği, kendi ayaklarını ise poşetle sardığı görüldü. Olaya ilişkin ise valilikten açıklama geldi.

GÜNDEM 02.01.2022, 12:13 02.01.2022, 12:25
Sınırda dram! Anne soğuktan öldü, çocukları donmak üzereyken bulundu

Olay, Türkiye sınırına yakın İran'a bağlı Belesur köyünde yaşandı. Türkiye'ye 8-9 yaşlarındaki iki çocuğuyla girmek isteyen Afgan kadın, soğuğa dayanamayarak hayatını kaybetti. Türkiye sınır hattına yakın olan İran'a bağlı Belesor köyünde köylüler tarafından çekilen görüntülere annenin ölmeden önce çocuklarının ellerine çoraplarını geçirdiği ortaya çıktı. Annenin ayaklarının ise poşetle sarılı olduğu görüldü. Soğuktan elleri şişen iki çocuğa köylüler yardım etti.

VAN VALİLİĞİ: İRAN'DA GERÇEKLEŞTİ

Yaşanan elim olayla ilgili Van Valiliği'nin yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"01.01.2022 tarihinde bazı sosyal medya hesaplarından Türkiye-İran sınırından geçmeye çalışan iki çocuklu bir annenin donarak öldüğü, çocuklarının ise köye sığınarak kurtuldukları şeklindeki paylaşım yapılmıştır.Bunun üzerine yapılan araştırma ve incelemede kolluk birimlerimize intikal eden ya da tespit edilen bir hadisenin olmadığı ve haberde adı geçen bölgelerin birbiriyle çeliştiği tespit edilmiştir. Soruşturmanın derinleştirilmesi ile birlikte bu üzücü olayın ülkemiz sınırları içerisinde değil, İran İslam Cumhuriyeti’ne bağlı Türkiye sınırına yakın Belasur adlı bir köyde gerçekleştiği ve şahısların köylülerce İran askerlerine teslim edildiği belirlenmiştir."

banner2
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
7
parçalı bulutlu