Sıralama kesinleşti! Oy pusulasının basımına başlandı

14 Mayıs'ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde siyasi partiler ve ittifakların, oy pusulasında yer alacakları sıra kesinleşti. Basımına başlanan oy pusulasının uzunluğunun ise 1 metre olduğu açıklandı.

Gündem 20.04.2023, 11:54
Sıralama kesinleşti! Oy pusulasının basımına başlandı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), oy pusulasındaki sıralamaya son şeklini verdi. Buna göre 8 Nisan'da kura ile belirlenen ittifakların ve partilerin oy pusulasındaki yerleri değişti.

İTTİFAKLARIN SIRASI

Kesinleşen pusuladaki sıralamaya göre; BBP, AK Parti, Yeniden Refah Partisi ve MHP'den oluşan "Cumhur İttifakı" 6. sırada yer alırken CHP ve İYİ Parti'den oluşan "Millet İttifakı" ise pusulanın 15. sırasında yer alıyor. Adalet Partisi ve Zafer Partisi'nden oluşan "Ata İttifakı" ise pusulada 16. Sırada yer aldı.

OY PUSULASI BİR METRE

AK Parti'nin Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi Recep Özel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 28. Dönem Milletvekili Seçimi'nde kullanılacak oy pusulasının onayı YSK tarafından yapılmıştır. Yurt dışındaki seçimlerde kullanılacak oy pusulalarının basımına başlanmış olup, oy pusulasının boyutu bir metre. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

banner2
Yorumlar (0)