Sürücülere kötü bir haber daha! Motorinden sonra biz zam da benzine

Brent petrol ve döviz kurunda yaşanan dalgalanma sebebiyle akaryakıt fiyatlarında aşağı ve yukarı yönlerde hareketlenmeler sürüyor. Son haftalarda yaşanan zamlara bir yenisi daha ekleniyor. Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre, pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 80 kuruşluk zam bekleniyor.

GÜNDEM 21.08.2022, 09:21
Sürücülere kötü bir haber daha! Motorinden sonra biz zam da benzine

24 Şubat'ta başlayan Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle petrol piyasasında yaşanan dalgalanma nedeniyle akaryakıt fiyatları da sürekli değişkenlik göstermeye devam ediyor. 18 Ağustos Perşembe günü motorine 79 kuruş zam, benzine 83 kuruş indirim, 20 Ağustos Cumartesi günü ise motorine 1 lira 7 kuruş zam gelmişti. Üst üste gelen fiyat artışlarının ardından akaryakıta bir zam daha göründü.

BİR ZAM DA BENZİNE 

Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre; pazartesi gece yarısından itibaren benzinin litresi 80 kuruş artacak. Fiyat değişikliği, pompaya yansıyacak.

BENZİNİN LİTRESİ 21 LİRAYI AŞACAK

Zammın ardından benzinin litresi İstanbul'da 21 lira 13 kuruşa, İzmir'de 21 lira 24 kuruşa, Ankara'da ise 21 lira 26 kuruşa çıkacak.

banner2
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu