Turkovac İstanbul'da uygulanmaya başlandı!

Yerli aşı TURKOVAC, İstanbul’da Başakşehir-Çam ve Sakura Hastanesi’nde vatandaşlara uygulanmaya başlandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit: "Belki de farklı aşıların saklanma zorluklarının da üstesinden gelebilecek, dünyanın belki birçok ülkesine de umut olabilecek bir aşıdan bahsediyoruz. TURKOVAC da hatırlatma dozu olarak kullanılabilecek şekilde sistemde tanımlanmış" dedi.

GÜNDEM 30.12.2021, 12:33
Turkovac İstanbul'da uygulanmaya başlandı!

Acil kullanım onayı alan ve seri üretime başlanan yerli Kovid-19 aşısı TURKOVAC, 30 Aralık Perşembe gününden itibaren randevuya açıldı.

Aşı olmaya gelen vatandaşlar, "Sağlık Bakanımız haberi verir vermez aşımızı olmaya geldik. Türk aşısı olduğu için, bilim insanlarımız böyle bir çalışma yaptıysa sonuna kadar destek olmamız gerekiyor" diye konuştu.

"ARTIK COVİD-19'A KARŞI DAHA GÜÇLÜYÜZ"

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "TURKOVAC bugünden itibaren İstanbul'daki şehir hastanelerimizde uygulanmaya başladı" dedi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Artık Covid19'a karşı çok daha güçlüyüz. Türk bilim insanları tarafından üretilen TURKOVAC bugünden itibaren İstanbul'daki şehir hastanelerimizde uygulanmaya başladı. 1.doz ve dozu için hemşehrilerimiz Turkovac aşısı olabilir" ifadeleri kullandı.

banner2
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
7
parçalı bulutlu