Yunanistan Bakanı İstanbul yerine 'Konstantinopolis' ifadesini kullandı!

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Fener Rum Patrikhanesi'nde gerçekleştirilecek olan dini törene katılmak üzere İstanbul'a geldi. Dendias yaptığı bir paylaşımda, "Konstantinopolis'e seyahat edeceğim." dedi. İstanbul yerine kullandığı ifade tepki çeken Dendias, kısa sürede bir paylaşım daha yaptı. Bu paylaşımda ise "İstanbul" ifadesi yer aldı.

Gündem 06.03.2023, 11:22 06.03.2023, 11:50
Yunanistan Bakanı İstanbul yerine 'Konstantinopolis' ifadesini kullandı!

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias Fener Rum Patrikhanesi'nde gerçekleştirilecek dini törene katıldı. Dini törenin ardından Yunanistan'daki tren kazası ve Türkiye'de 6 Şubat'taki depremlerde hayatını kaybedenler için anma töreni yapıldı.

"KONSTANTİNOPOLİS" İFADESİNİ KULLANDI

İstanbul ziyareti çerçevesinde Fener Rum Patriği Bartholomeos ile de bir araya gelen Dendias, yolculuk öncesinde sosyal medyadan bir paylaşım yaptı. Dendias tweet'inde "Yarın Konstantinopolis'e seyahat edeceğim. Ortodoks Patriklik ve Archieratic Pazar gününe katılacağım ve Hazretleri Ekümenik Patrik Bartholomew tarafından karşılanacağım." dedi.

HEMEN BAŞKA BİR PAYLAŞIM YAPTI

İstanbul yerine kullandığı ifade tepki çeken Dendias, kısa bir süre sonra yeni bir paylaşım yaparak bu kez "İstanbul" kelimesine yer verdi. Dendias yaptığı yeni paylaşımda ise şunları yazdı: "Yarın Türkiye ve Suriye'deki son depremlerin kurbanları ve Tempi demiryolu kazası kurbanları için İstanbul'da, @EcuPatriarch anma törenine katılacağım."

banner2
Yorumlar (0)