Zafer’in 108. Yılı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan deprem mesajı: Yaraları Çanakkale ruhu ile sarabiliriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehitler Abidesi'nde düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 108. Yıldönümü Töreni için Çanakkale'ye geldi. Erdoğan, ''Çanakkale Kurtuluş Savaşımızın adeta provasıdır. Depremin yaralarını ancak Çanakkale ruhu ile sarabiliriz.'' dedi.

Gündem 18.03.2023, 14:57
Zafer’in 108. Yılı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan deprem mesajı: Yaraları Çanakkale ruhu ile sarabiliriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. Yıl Dönümü Töreni'nde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“ÇANAKKALE KURTULUŞ SAVAŞIMIZIN ADETA PROVASIDIR”

''Çanakkale tarihi şanlı zaferlerle dolu bir milletin asli kimliğini bulduğu üzerine serpilen ölü toprağını kaldırdığı tıpkı bir anka kuşu gibi küllerinden yeniden doğduğu bir dönüm noktasıdır. Türkiye devleti ve milletiyle zorluklara göğüs gerecek, krizleri fırsata çevirecek, küllerinden yeniden doğacak kapasiteye sahiptir. Çanakkale Kurtuluş Savaşımızın adeta provasıdır. Çanakkale birbirine kenetlenmiş bir milletin aşamayacağı hiçbir engel olamayacağını bize göstermiştir.

''DEPREMİN YARALARINI ANCAK ÇANAKKALE RUHU İLE SARABİLİRİZ''

Özellikle deprem ve sel felaketi ile yüreklerimizin yandığı bu sancılı dönemde Çanakkale ruhuna tekrar ihtiyacımız var. Depremin yaralarını ancak Çanakkale ruhunu dirilterek sarabiliriz. Nasıl 108 sene önce omuz omuza vererek imkansızı başardıysak asrın felaketinin üstesinden de yine dayanışmayla kardeşlikle gelebiliriz.''

banner2
Yorumlar (0)