Eski devlet Bakanı Prof. Dr. Ahat Andican, CHP İstanbul eski milletvekili Gürsel Tekin, Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Doster, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet, tv100'de Kübra Par'la Farklı Açılar'a konuk oldu.

AKŞENER AÇIKLAMALARDA BULUNMUŞTU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Afyonkarahisar'da yaptığı mitingdeki "Meselemiz Türkiye olduğu için nefislerimizi kör odalara hapsettik. Ne yazık ki önce şahsım önce ben diyenlerle uğraştık. Keşke herkes bizler kadar fedakâr, cesur ve yürekli olabilseydi. Ama maalesef olamadılar" sözleri programda masaya yatırıldı.

Tekin, Akşener'in sözleriyle ilgili "Millet iradesi ile seçilmiş her parti bakanlığı hak eder cümlesi İYİ Parti aylarca tartıştı. Benim partim bir gün bile bana sahip çıkmadı. Bugün Akşener'in CHP'ye yönelik konuşması beni çok şaşırttı. Partimizdeki arkadaşların mezhepleri, siyasal düşünceleri tartışıldı, biz ibadetten yoksunuz, camiye girdiğimizde hangi safta duracağımız tartışması bile oldu. CHP'nin Genel Başkanı dahil olmak üzere ana kadrodaki yetkin, etkin isimlerin hiçbir tanesi bile bunlara cevap vermedi. Asla Akşener'i ve İYİ Parti'deki arkadaşımızı da tartıştırmadı. CHP'nin hedef tahtasına oturtulması insafsızca eleştirilerdir." değerlendirmesini yaptı.