Yayın hayatına başlamasına sayılı günler kala EKOL TV transfer operasyonunu iyice yoğunlaştırdı. Ana haber bültenini önceki gün belirleyen EKOL TV, bugün de ünlü sunucu Mehtap Özkan Tekin ile tokalaştı. Mehtap Özkan Tekin’in sabah bültenlerinde izleyicinin karşısında olacağı öğrenildi. 09.00 ve 11.00 bültenleri Mehtap Özkan Tekin’e emanet edilecek.

Mehtap Ozkan Tekin 18042024 1

MEHTAP ÖZKAN TEKİN KİMDİR?

Mehtap Özkan Tekin 22 Aralık 1990 tarihinde Ankara'nın Çankaya ilçesinde hayata gözlerini açtı.
İlkokul, ortaokul ve lise eğitiminin ardından Başkent Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünden mezun oldu. Ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde diksiyon ve oyunculuk dersleri aldı.

Mehtap Ozkan Tekin 18042024 4

Medya sektöründeki kariyerine Kanal B kanalında staj görmeye başlayarak adımını attı. Stajını tamamladıktan sonra 2014 yılında TV 8'de çalışmaya başladı. Burada sunucu olarak görev yaptı ve bir dönem de radyo programında yer aldı.

Mehtap Ozkan Tekin 18042024 6

TV 8'den ayrıldıktan sonra Beyaz Tv'ye geçiş yaptı. Beyaz Tv'de muhabir olarak görev almanın yanı sıra hava durumu programlarının da sunumunda yer aldı.
Bir süre Beyaz Tv'de çalıştıktan sonra oradan ayrılıp Halk Tv'de çalışmaya başladı. Halk Tv'de hafta sonu haber bültenlerinin ve gece bültenlerinin sunuculuğunu üstlendi.
Yaklaşık iki yıl boyunca Halk Tv'de çalıştıktan sonra başarılı performansı ile dikkatleri üzerine çekerek 2019 yılında Habertürk kanalına transfer oldu.
Mehtap Özkan Tekin’in kariyerindeki son durağı ise EKOL TV oldu.

Editör: Mevlüt Peker