Eskişehir'in köklü markalarından Hafız Mustafa 1864'ün sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında önemli projelere imza atmaya devam ediyor. Gelecek nesillerin eğitim, sanat ve kültürel anlamda gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen 160 yıllık Hafız Mustafa 1864’ün sahibi Avni Ongurlar tarafından annesi ve babası anısına inşa edilecek olan Hacı Hatice Ongurlar Ortaokulu ve Hacı Bahri Ongurlar Kongre Merkezi ve Kültür Sarayı’nın temel atma töreni büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

hafız mustafa 14

VALİ, BELEDİYE BAŞKANLARI VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DE KATILDI

Törene Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, AK Parti Milletvekili Ayşen Gürcan ve çok sayıda davetli katıldı.

hafız mustafa

DEPREME DAYANIKLI OLACAKLAR

Proje kapsamında hayata geçirilecek olan Hacı Hatice Ongurlar Ortaokulu, 32 derslikli olarak inşa edilecek ve deprem gerçeğini göz önünde bulundurarak yatay mimariye uygun bir şekilde 4 katlı olarak planlanmaktadır. Okulun en az 100 yıl ayakta kalması hedeflenirken, çevreci yapısı sayesinde enerji ihtiyacını kendisi karşılayacak özelliklere sahip olacak. Ayrıca, kongre merkezi ve kültür sarayı ise sergi alanları, toplantı salonları ve atölyelerle donatılmış olarak 600 kişilik etkinliklere ev sahipliği yapacak ve kentin kültürel ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayacak.

hafız mustafa 13

BİR EĞİTİM KURUMUNDAN DAHA FAZLASI

Avni Ongurlar, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, bu projelerin geleceği aydınlatan meşaleler olacağına inandıklarını vurguladı. Hacı Hatice Ongurlar Ortaokulu'nun sadece bir eğitim kurumu olmadığını belirten Ongurlar, aynı zamanda eğitimli, kültürlü ve yardımlaşmayı seven bireylerin yetişmesine katkı sağlayacağını ifade etti. 

hafız mustafa 12

DAHA FAZLA EĞİTİM KURUMU HEDEFLİYORLAR

Ongurlar ayrıca, bir ülkenin ilerlemesi ve kalkınmasının eğitimdeki başarısına bağlı olduğunu vurgulayarak, Hafız Mustafa olarak eğitime destek vermeye kararlı olduklarını ve gelecekte daha fazla eğitim kurumu kurmayı umut ettiklerini belirtti.