Kentte etkili olan karla karışık yağmur nedeniyle Hakkari-Çukurca kara yolunun 7'nci kilometresine çığ düştü. Karayolları 11'inci Van Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından 2013'te yaptırılan 408 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde ve 7 metre yüksekliğindeki çığ tünelleri, düşen çığ nedeniyle tamamen kapandı.

EKİPLER ÇALIŞMA BAŞLATTI

Kara yolunda ulaşım sağlanamazken, ekipler çalışma başlattı. Onlarca araç kapanan yolda bekletiliyor. Ayrıca çığın düşme anı, bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kayda alındı. 

ÇIĞ DÜŞMESİNİN ARDINDAN SEL MEYDANA GELDİ

Hakkari-Şırnak kara yolunun Gelinli köyü bölgesinde sel meydana geldi. Sel sularının sürüklediği kaya ve çamur yığını kara yolunu ulaşıma kapatırken, karayolları ekipleri de bölgede çalışma başlattı. Gelinli köyünde ikamet eden Ayhan Berk, kara yolunu kapatan sel sularının evine de zarar verdiğini söyledi. Köy sakinlerinden Cahit Berk ise her yıl böyle afetlerle karşılaştıklarını belirterek, menfezin sürekli tıkandığını ve menfez yerine köprü yapılmasını istediklerini belirtti. Berk, "Sular köyümüze girmiş. Çocuklar evden çıkamıyor. Evdeki tüm eşyalarımız ıslandı. Maddi zararımız var. Yetkililer bize bir çözüm bulsun. Buraya köprü yapsınlar veya bize konut yapsınlar. Her yıl böyle afetlerle karşı karşıya kalıyoruz" şeklinde konuştu.

Editör: Ceyda Bıyıklıoğlu