Gazeteci Seyhan Avşar, sosyal medya hesabından Halk TV'den ayrıldığını duyurdu. Kanalın haber sitesinde Özel Haberler Müdürü olarak görev yapan Avşar'ın sosyal medya platformu X'ten yaptığı paylaşım şöyle;

"Bir haberde benden. Halk Tv ailesine veda vakti. Bu karar günler önce alınmıştı. Duyurmak bugüne kaldı. Bu ailenin kapılarını bana açan Hakan Çelenk ve dostum Pınar Keleş’e, kendisinden çok şey öğrendiğim dijitalin duayeni Ercüment İşleyen’e ve her başarının gizli kahramanları ekip arkadaşlarıma, aynı yayını paylaşırken beni sarıp sarmalayan Şirin Ablama (@siring) ve dostluğu şahane insan Barış’a (@baristerkoglu) çok çok teşekkürler ederim. Bir diğer teşekkürüm yönetim kadrosuna. Bana kendimi “evin kızı” gibi hissettiren patronum Cafer Mahiroğlu’na (@cafermahiroglu), Yönetim Kurulu Başkan Vekili dostum Armağan Küçük’e, ve insanlığıyla her fırsatta beni mahçup eden muhasebe müdürümüz Harika’ya çok teşekkür ederim. Zaman zaman kızsam da, kırılsam da ben Halk Tv ailesini çok sevdim. Tüm kalbimle yıldız gibi parlamaya devam etmesini diliyorum.

Unutmadan şunu da yazmak istiyorum. Bu ailede çok güzel işlere hep birlikte imza attık.

Halil Falyalı’nın kardeşi Hüsnü Falyalı ilk kez bize konuştu. Kıbrıs havalimanından yazdığım haberin heyecanını, haber merkezinin hazırlattığı tanıtımın muhteşemliğini asla unutamayacağım. Çocuk esirgeme kurumunda kalan ve suça sürüklenen çocukların dava dosyalarını yine ilk kez birlikte ortaya çıkardık. Cumhurbaşkanı’nın davalarına bakan avukatın Fettah Tamince dosyasında rüşvet pazarlığının ses kaydını yine bizlerden öğrendi Türkiye. Dışişleri Bakanı’nın oğlunun yasa dışı bahis baronu Halil Falyalı’nın şirket ortağı olduğu belgeleriyle hep birlikte sizlere duyurduk. Ayhan Bora Kaplan dosyasında rüşvet aldığı iddia edilen Yargıtay üyesi Yüksel Kocaman ilk kez bizlere konuştu. Eski Bakan Süleyman Soylu’nun genel seçimler öncesi milyonluk villa aldığını ilk kez ortaya çıkardık. Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Olcay Kılavuz’u konuşturmayı da başardık. Bağcılar’daki sucu Metin Şenay’ın yaptıklarını, 13 yaşında 15 kişinin tecavüzüne uğrayan A.A.’nın hikayesi bizler yazdık. Ama hep beraber ağladık. Daha buraya yazamadığım pek çok haber, pek çok heyecan… Son olarak en büyük teşekkürüm haberin de, emeğin de kıymetini bilen siz değerli okurlarımıza… Sağ olun var olun."

SEYHAN AVŞAR KİMDİR?

Seyhan Avşar 1991’de Bitlis'te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bitlis’te tamamladı. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümlerinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi’nde öğrenciyken Cumhuriyet gazetesinde stajyer muhabir olarak çalışmaya başladı. Cumhuriyet gazetesinde yaklaşık 7 yıl boyunca adliye muhabirliği görevini üstlendi. Çeşitli meslek ödülleri bulunan Avşar, 2022 yılında Halktv.com.tr’de çalışmaya başladı. 

Editör: Haber Merkezi