76 yıllık kesintisiz işgal ve zulmün ardından Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından 7 Ekim'de başlatılan “Aksa Tufanı” Operasyonu'na karşılık İsrail ordusu, onlarca savaş suçu işleyerek Gazze'deki sivillere karşı 25 gündür soykırım uyguluyor. Tam kuşatma altındaki Gazze için dünya genelinde toplanan insani yardım malzemelerini taşıyan tırlar ise Mısır’ın Refah Sınır Kapısı'nda bekliyor.

Hastane, cami, okul demeden vurduğu Gazze’de 3542’si bebek ve çocuk, 2187’si kadın, 414'ü yaşlı toplam 8525 Filistinliyi katleden İsrail, yerlerinden ettiği bir buçuk milyon insanı ise su, elektrik, yakıt, ilaç kesinti ve engellemeleriyle açlık, susuzluk, hastalık ve tedavisizlik yoluyla öldürmeye çalışıyor.

İslam dünyasından siyasi ya da askeri anlamda tüm umutlarını kesmiş olan ve Allah emrettiği için cihat ettikleri şuuruyla şehadete kucak açmaktan korkmayan Kassam Tugayları ise, sadece sivil halkın yaşadığı büyük zulme kahroluyor.

VURUCU AÇIKLAMA

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları'nın sözcüsü Ebu Ubeyde yaptığı videolu açıklamada, Gazze’deki dramı televizyonlardan izleyen İslam ülkelerine seslenerek, hiçbir şekilde yardıma gelmelerini beklemediklerini söyledi ama merak ettiği bir soruyu da sormadan edemedi: Sınır kapısında bekleyen yardımları hareket ettiremeyecek kadar mı acizsiniz?

İşte Ebu Ubeyde’nin o konuşması:

“Savaşı ekranlardan izinleyen Arap ve İslam dünyasına, savaşın kalbinden sesleniyorum.

Gazze’deki İslam'ın çocuklarını savunmak için harekete geçmenizi beklemiyoruz!

Ordularınızı ve tanklarınızı Allah korusun, harekete geçmenizi beklemiyoruz!

Kutsal mescitlerimiz için de gelmenizi beklemiyoruz!

Siyonistler bütün sınırları ihlal ediyor ve saldırıyorlar. Mahallelerden çıkmak yasaklandı.

Peygamber Efendimize (SAV) lanet edildiği için öfkelenmeyin. Onun kalbinde Miraç'a ve semaya giden bu yol için de gelmeyin!

Bunları savunmanızı istemiyoruz! Hepsini biz üstlendik. İşgali biz süpüreceğiz.

Biz dinimizin ve toprağımızın onuru için savaşıyoruz. Sadece şunu soruyoruz: Sınır kapısında bekleyen yardımları hareket ettiremeyecek kadar mı acizsiniz?”

Ebu Ubeyde'nin mesajı sosyal medya platformu X’te ve Telegram’da geniş yankı uyandırırken, Meta’nın sahibi olduğu Facebook ve Instagram’da engellendi.