Kadir Meşe, Balıkesir'in Bandırma ilçesinde 15 Şubat 2022'de birlikte yaşadığı 3 aylık hamile Hazal Alpyörük’ü 26'sı ölümcül olmak üzere toplam 97 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Cinayet sanığı Kadir Meşe’nin yargılandığı dava, İstanbul’dan beklenen adli tıp raporunun mahkeme heyetine ulaşmaması nedeniyle 20 Aralık gününe ertelendi.

"ŞEREFİM VE NAMUSUM İÇİN ÖLDÜRDÜM"

Bugün görülen duruşmada, müebbet hapis istemiyle yargılanan Kadir Meşe'nin sözleri kan dondurdu. Mahkeme başkanı tarafından söz verilen Meşe, “Hazal Alpyörük’ü öldürdüğümü zaten kabul ediyorum. Hazal’ı şerefim ve namusum için öldürdüm. Cinayeti planlı olarak tasarladığımı kabul etmiyorum. Öyle olsa gider bir yere gömerdim, şu an bu mahkeme salonunda karşınızda olmazdım" diye konuştu.

UYUŞTURUCU MADDE KULLANIYOR SAVUNMASI

Kadir Meşe’nin avukatı ise müvekkilinin şizofreni ilaçları ve uyuşturucu madde kullandığını dile getirerek, davanın bunlar göz önünde bulundurularak sonuçlandırılmasını talep etti. Görülen davayı, CHP Bandırma İlçe Örgütü Kadın Kolları ve Kadın Dayanışma Derneği de takip etti. Davanın, 20 Aralık’ta yapılacak duruşmada karara bağlanması bekleniyor.

Editör: Ozan Barış Erim