ABD'nin New Jersey eyaletinden Los Angeles eyeletine giden uçağın tuvaletinde bulunan "uçağın patlayacağı" yönündeki not, büyük paniğe neden oldu. 202 yolculu uçak, bulunan not sonrası acil iniş yaptı.

 ABD'DE BOMBA PANİĞİ

ABD medyasında yer alan haberlere göre, Newark Liberty Uluslararası Havalimanı'ndan Los Angeles’a gitmek üzere kalkan United Airline şirketine ait uçakta bomba korkusu yaşandı.

TUVALETTE BULUNAN NOT PANİĞE SEBEP OLDU

Polisin verdiği ilk bilgilere göre, kalkıştan 2 saat sonra uçağın tuvaletinde "uçağın patlayacağı" yönünde not bulundu. Bunun üzerine, 202 yolcuyu taşıyan uçak, Chicago'nun O'Hare Havalimanı'na acil iniş için yönlendirildi.

ARAMA ÇALIŞMALARI KÖPEKLERLE YAPILDI

Güvenlik güçleri, yolcuları tahliye ederek polis köpekleri ile uçakta saatlerce arama yaptı ancak bir şey bulamadı. Daha sonra, FBI Chicago Ofisinden yapılan açıklamada, "Şu anda kamu güvenliğine veya tesisine yönelik yakın bir tehdit olduğuna dair bir gösterge yoktur." bilgisi verildi. Asılsız çıkan bomba tehdidinin ardından uçak, Chicago'dan tekrar Los Angeles Uluslararası Havalimanı'na doğru yola çıktı.

Editör: Hakan Mutlu