Osmaniye'de otomobilin çarpması sonucu doğum gününde hayatını kaybeden elektrikli bisiklet sürücüsü 22 yaşındaki Tuğçe Nur Akıncı'nın ailesi, sürücünün adli kontrolle serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

Osmaniye Hemsire Elektrikli Bisiklet Kaza 14052024 Iha3

BABA SİNAN AKINCI'NIN AÇIKLAMALARI

Baba Sinan Akıncı, gazetecilere yaptığı açıklamada, özel bir sağlık kabininde hemşire olarak çalışan kızının, 29 Nisan'da elektrikli bisikletiyle kırmızı ışıkta beklediği sırada arkasından aşırı hızla gelen otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybettiğini anlattı. Gözaltına alınan sürücü H.K'nin sevk edildiği adliyede nöbetçi hakimlikçe serbest bırakıldığını belirten baba Akıncı, şu ifadeleri kullandı:

Osmaniye Hemsire Elektrikli Bisiklet Kaza 14052024 Iha5

BABA AKINCI'NIN TEPKİSİ

"Kızımın öldüğüne hala inanamıyorum. Ben kafamı bile içeri koyamıyorum. Dışarı çıkıyorum, acaba kızım geri gelir mi diye kapıya bakıyorum. Mezarlığa gidiyorum, gece gidiyorum diye çocuklar beni içeriye kilitliyor. İçim yanıyor. Bu adam serbest bırakıldı, ben bu adamın tutuklanmasını rica ediyorum."

Osmaniye Hemsire Elektrikli Bisiklet Kaza 14052024 Iha4

ANNE TEVHİDE AKINCI'NIN SÖZLERİ

Anne Tevhide Akıncı da davadan vazgeçmeyeceklerini belirterek, "Benim çocuğumun suçu, günahı yok. Çocuğum sabah kalktı işe gitti, ölüm haberi geldi. Ben bu adamın tutuklanmasını istiyorum. Ben davamdan vazgeçmiyorum." dedi.

Osmaniye Hemsire Elektrikli Bisiklet Kaza 14052024 Iha6

AVUKAT TANER KANARIĞ'IN AÇIKLAMASI

Ailenin avukatı Taner Kanarığ ise raporlarda tam kusurlu olduğu tespit edilen sürücünün gereken cezayı alması için her türlü hukuki yola başvuracaklarını kaydetti.

Osmaniye Hemsire Elektrikli Bisiklet Kaza 14052024 Iha7

KAZANIN GÖRÜNTÜLERİ

Güney Çevre Yolu'nda 29 Nisan'da meydana gelen ve Tuğçe Nur Akıncı'nın hayatını kaybettiği kaza, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameralarınca kaydedildi. Görüntülerde, H.K'nin kullandığı otomobilin, trafik ışıklarında bekleyen Tuğçe Nur Akıncı'nın kullandığı elektrikli bisiklete hızla çarptığı anlar yer alıyor. Kayıtlarda, otomobilin çarpması sonucu elektrikli bisikletin parçalandığı ve genç kızın onlarca metre sürüklendiği, aracından inen sürücünün hemşireden önce aracındaki hasarı kontrol ettiği görülüyor.

Osmaniye Hemsire Elektrikli Bisiklet Kaza 14052024 Iha1

Osmaniye Hemsire Elektrikli Bisiklet Kaza 14052024 Iha2

Editör: Mevlüt Peker