Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah, Hamas ve İsrail arasındaki savai ile ilgili ilk kez halka seslendi. Nasrallah, Aksa Tufanı operasyonunun gizli olduğunu ve kararının, uygulamasının yüzde 100 Filistin halkına ait olduğunu söyledi.

Hizbullah lideri, Filistinlilerin açık hava hapishanesinde yaşadığını işaret ederek, "2 milyondan fazla kişi açık hava hapishanesinde yaşamaya devam ederken, dünya parmağını oynatmıyor. Kimse Filistin'in yanında durmadı. Aksa Tufanı operasyonu birden fazla cephede yayıldı. Aksa Tufanı bölgesel değil, Fiilistin'in meselesidir. İran hiçbir zaman Filistinli grupları desteklemedi. Dünyada protesto gösterisi yapan kardeşlerimizi selamlıyoruz" dedi.

"İSRAİL, HAMAS İLE MÜZAKERE YAPMAK ZORUNDA"

Öte yandan Filistin'de yaşanan olaylar karşısında dünyanın sessiz kaldığına tepki gösteren Nasrallah, "Uluslararası organizasyonların hiçbir Filistin konusunda bir şey yapmadı. Tüm dünya yaşananlara gözlerini kapatmayı tercih etti. Düşmanın politikası her geçen gün daha aşağılayıcı olmuştur. İsrai̇l'i̇n şu anda yaptığı en büyük hatalardan bi̇ri̇ ulaşamayacağı hedefler koymaktır. İsrail bir ay boyunca, tek bir askeri başarı bile gösteremedi. İsrail rehineleri, ancak Hamas ile müzakare yaparak kurtarabilir" dedi.

İSRAİL, LÜBNAN'I VURDU

Hizbullah lideri Nasrallah'ın konuşmasını gerçekleştirdiği sırada İsrail'in Lübnan'ın Kefr Şuba kasabasını bombaladığı açıklandı.