Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Minik Kanatlar Kreş ve Anaokulu'nda eğitim gören çocuklar, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında HÜRKUŞ'un hangarını ziyaret etti. Büyük bir heyecanla HÜRKUŞ'a dokunan çocuklar, uçağın kanatları altında koşup oynadı.

ÇOCUKLAR RENKLİ ELLERİNİ UÇAĞIN GÖVDESİNE BASTI

Parmak boyalarıyla ellerini rengarenk boyayan çocuklar, HÜRKUŞ Baş Test Pilotu Murat Özpala ile birlikte ellerini uçağın gövdesine bastı. Çocuklar daha sonra ellerindeki bayrakları sallayarak HÜRKUŞ'u gökyüzüne uğurladı.

Hurkus Aa 23Nisan24 3

ÇOCUKLARIN EL İZLERİ VE HAYALLERİ GÖKYÜZÜNDE

HÜRKUŞ pilotu Murat Özpala, yaptığı uçuşla, çocukların el izlerini ve hayallerini gökyüzüne taşıdı. TUSAŞ'ın etkinliğe ilişkin paylaşımında, "Hayallerimizle gökyüzünü boyuyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun." denildi.

Hurkus Aa 23Nisan24 2

“HÜR KANATLARIMIZLA, HÜR SEMALARIMIZDA”

Özpala da paylaşımında, "HÜRKUŞ, minik kanatlarımızın tuvali oldu. TUSAŞ Minik Kanatlar Kreş ve Anaokulumuzun biricik miniklerinin boyalı elleriyle HÜRKUŞ'un üzerine resmettikleri hayallerini gökyüzüne taşıdığımız unutulmaz bir gün yaşadık. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Hür kanatlarımızla, hür semalarımızda…" ifadelerine yer verdi.

Editör: Halide Tonga