Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de atama kararları yayımlandı. Buna göre, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığı’na Hurşit Yıldırım atandı. Peki Hurşit Yıldırım kimdir? Hurşit Yıldırım nereli? Hurşit Yıldırım daha önce hangi görevlerde bulundu? Hurşit Yıldırım hayatı...

HURŞİT YILDIRIM KİMDİR?

Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığı’na atanan Hurşit Yıldırım,  3 Mart 1974 tarihinde Yozgat'ta doğmuş Türk siyasetçi, hukukçu ve TBMM 26. dönem AK Parti İstanbul milletvekilidir.

Hurşit Yıldırım kimdir? - Aktüel Haberleri

HURŞİT YILDIRIM'IN HAYATI

3 Mart 1974 tarihinde Yozgat'ta dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Yozgatlılar Derneği'nde genel sekreterlik yaptı. Kadıköy İnsan Hakları Kurulu, Hukukçular Derneği ve Uluslararası Hukukçular Birliği gibi derneklerde görev aldı. Partisinin Kadıköy ilçe teşkilatında da çeşitli görevlerde bulundu.

Hurşit Yıldırım Kimdir? Nereli? Siyaset Kariyeri, Hayatı ve Biyografisi

HURŞİT YILDIRIM SİYASİ HAYATI

2014 Türkiye yerel seçimlerinde Kadıköy belediye başkanlığına aday oldu lakin seçimi CHP'li rakibi Aykurt Nuhoğlu'na karşı kaybetti. 2015 genel seçimlerinde ise İstanbul milletvekili olarak görev yaptı. Şahsının oluşturduğu makale ve şiirleri de mevcut olan Yıldırım Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu'na mensuptur. Evlidir ve 3 çocuğu vardır.

Editör: Halide Tonga