Dolandırıcıların yeni tuzağı ‘sahte dekontilan sitelerinden eşya alıp-satmak isteyenleri zor durumda bırakıyor. Kurulan tezgah o kadar başarılı oluyor ki, kurbanlar dolandırıldıklarını eşyaları ellerinden gittikten saatler sonra fark edebiliyor.

İstanbul’da dolandırıcıların yeni tuzağı ‘sahte dekont’ tuzağına düşen Tolga Nayır, sadece 3 aydır sahip olduğu yeni bilgisayarını satmak istedi.

HEM BİLGİSAYARINDAN OLDU HEM PARA ALAMADI

Çok bilinen iki ilan sitesinde bilgisayarını 29 bin TL’den satışa çıkaran genç kendisine kurulan tezgahtan habersiz, dolandırıcılarla bir parkta buluştu.

sahte-dekont-tuzagi-show-ozel2

Dolandırıcılar bilgisayarı didik didik inceledikten sonra nihayet almaya karar verdiklerini söyledi.

SAHTE DEKONTLA GÜVEN SAĞLADILAR

Parayı yatırdıklarını söyleyerek, dekont gösteren dolandırıcılara güvenen Nayır bilgisayarı teslim etti. Ancak dekont gelmesine rağmen para hesabına gelmedi. Henüz dolandırıcılar yanındayken bankayı arayan Nayır, bankadan da ‘işlem yoğunluğu nedeniyle, ödeme geç düşebilir’ cevabını alınca, sorunun bankadan kaynaklandığını düşünüp dolandırıcıyla el sıkıştı. 

ANLAYIŞI İÇİN TEŞEKKÜR ETTİLER

Evine giden Nayır’a dolandırıcılar bir de anlayışı için teşekkür etti. Nayır, dolandırıcıların kendisine ‘En ufak bir sıkıntıda ofisim belli. Çay, kahve içmeye de beklerim” dediğini, böylece güven sağladıktan sonra tam bir hayal kırıklığı yaşadığını belirtti. 

sahte-dekont-tuzagi-show-ozel3

AKLINA GELMEYEN BAŞINA GELDİ

Ancak para saatler geçmesine rağmen gelmeyince dolandırıldığını anladı.
Bankayı arayıp sorduğunda, dekontun sahte olduğunu öğrenen Nayır hayatının şokunu yaşadı. Şikayetçi olan Nayır, ilan sitelerinden alışveriş yapanları da bu tarz tuzaklarla karşı uyardı.