İngiltere Başbakanı elektrik kesintisi hakkında vatandaşları uyardı. Ulusal bir "Dayanıklılık Akademisi" başlatan İngiltere, gelecekte gerçekleşecek doğal afetlere ve siber saldırılara karşı hazırlanıyor. İşte detaylar...

ingiltere-elektrik-kesintisi

Oliver Dowden Uyardı, Stok Yapın!

İngiltere'de elektrik kesintileri ve dijital iletişimin kesilmesi gibi duyumlar gündemde. Başbakan yardımcısının uyarıları ise, herkesin durumu daha da ciddiye almasını sağladı. Vatandaşları hazırlıklı olmaları yönünde uyaran Başbakan yardımcısı Oliver Dowden: "Elektrikte ve internette uzun süreli kesinti ihtimaline karşı pil ve pille çalışan araçları evde stoklayın. Ayrıca mum da alın." dedi.

Dayanıklılık Akademisi

İngiltere'de, doğal afetler, siber saldırılar gibi durumlara hazırlıklı olmak amacıyla bir ''Dayanıklılık Akademisi'' başlatıldı. Vatandaşları bu gibi durumlara hazırlıklı olmaları için başlatılan Dayanıklılık Akademisi, İngiltere'nin karşı karşıya olduğu tehlikeleri Rusya-Ukrayna savaşı, siber saldırılar, salgın hastalıklar, yapay zekanın kötüye kullanımı ve ekstrem hava durumları için hazırlık amacıyla başlatıldı. Avam Kamarası'nda planın detaylarını paylaşan Başbakan Yardımcısı Dowden, gelecekte yaşanabilecek sıkıntılara karşı vatandaşları uyararak, pilli telsiz, meşale, mum ve ilk yardım çantaları gibi temel malzemeleri stoklamalarını önerdi.

Editör: Nurseli Fırat